Аграрії Закарпаття потребують практичної підтримки від урядових програм, - Сергій Гайдай

Фермерам та аграріям Закарпаття презентували державні програми підтримки. Форум відбувся на базі санаторію «Карпати», що в Мукачівському районі.

Позицію Уряду представляли посадовці з Міністерства аграрної політики та продовольства України. Участь у заході взяли й представники обласної, районних адміністрацій, міст Закарпаття.

Відтак, Закарпаття аграрне презентували: заступник голови ЗОДА Віктор Мікулін, голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, директор Департаменту АПР Юрій Лесьо.

Аудиторія форуму презентувала столичним посадовцям та експертам всі райони та багато міст Закарпаття в особах фермерів, аграріїв, виробників сільськогосподарської продукції,  посадовців напрямку агропромислового розвитку адміністрацій та міськрад, керівників органів місцевого самоврядування, землевпорядників, депутатів різних рівнів. У форумі взяв участь перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся очільник Мукачівщини Сергій Гайдай:

«Щиро вітаю учасників форуму на Мукачівщині, - зазначив Сергій Володимирович, - району, де історично вирощували виноград, сіяли пшеницю, займалися тваринництвом, давало плоди садівництво. Наразі аграрний сектор, фермери потребують державної підтримки, але не декларацій можливостей, а практичного втілення допомоги у реалії. Бачу в залі селищних та сільських голів, фермерів, які будуть ставити дуже незручні запитання, адже проблематика, яку вони озвучать, – з реального життя. Вона не зазначена на жодних слайдах. Сподіваюся, що форум збагатить учасників інформаційно, дасть розуміння проблемних моментів,які потрібно виправляти на законодавчому рівні».

Відтак, модератор заходу Олександр Митченок – експерт проекту ЄС - відзначив, що доповідаючі готові відповідати на незручні запитання. Це дасть можливість зрозуміти які є проблеми та що потрібно для їх вирішення.

Роботу форуму побудували у формі  презентацій Урядових програм та спілкування аудиторії з доповідачем у формі запінь-відповідей.

Про особливості державної підтримки тваринництва розповів  Сергій Карасевич – заступник директора Департаменту фінансово – кредитної політики.

Про можливості Програми здешевлення вартості та придбання техніки» розповів Павло Гринько -  заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики.

Відтак, Для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018 рік передбачається суттєва державна підтримка у розмірі 1 млрд грн.

У залі й справді виникала дискусія, учасники заходу висловлювали власн пропозиції для Мінінстерства щз окремих золонавчмих актів.

Буде надаватись юридичним особам за закуплені ними племінні тварини, сперму та ембріони у розмірі – до 50 % вартості,

Компенсується 80% вартості (без ПДВ) насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане, але не більше 30 000 гривень на одне фермерське господарство або сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.         

В зали час від часу виникала дискусія, суттєві запитання задавали керівники відділів та структурних підрозділів адміністрації, що працюють у даному напрямку та допомагають фермерам з підготовкою документів.

Насамкінець, учасники форуму поспілкувалися з доповідачами  у неформальній обстановці та з»ясували для себе багато практичних моментів, як використають для розквіту в районі та області аграрії.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14