Актуальні питання

Актуальні    питання

 

Про право на призначення пенсій жінкам, а також про закінчення термінів дії норм п.7-2 «Прикінцевих положень»

Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

 

 

Пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що тільки до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їх пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У такому випадку після досягнення віку, передбаченого ст. 26 вищезазначеного Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

 

Про порядок  взяття на облік громадян, які переселились з Донецької, Луганської

областей та Автономної республіки Крим

 

В першу чергу наголошуємо, що для осіб, отримувачів пенсій та майбутніх пенсіонерів, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції діє спрощений порядок взяття на облік в органах Пенсійного фонду. Постановою КМУ від 5 листопада 2014р. № 637 встановлено що призначення та продовження виплати пенсій буде здійснюватись за місцем їх перебування на обліку, що підтверджується довідкою з органів соціального захисту населення.

Для цього громадянам потрібно звернутись до місцевого органу соціального захисту населення за місцем їх перебування, щоб отримати довідку про реєстрацію та особисто подати заяву про продовження (призначення) виплати пенсії в управління пенсійного фонду.

У разі, якщо довідка видана іншим територіальним органом ніж той, на території якого розташовано управління Фонду, до якого звернулася особа з заявою, а для військових пенсіонерів – в іншій області, тоді особі необхідно звернутися за видачею нової довідки за місцем фактичного проживання.

Іншим громадянам, які взяті на пенсійний облік підвідомчими управліннями Пенсійного фонду до набрання чинності зазначеної постанови, виплати будуть проводитись за фактичним місцем проживання та у разі надання такої довідки до 31 грудня 2014 року. Для цього, необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення за тимчасовим місцем проживання. При цьому, між органами соціального захисту та Пенсійного фонду постійно проводиться взаємообмін інформації щодо реєстрації таких громадян (крім пенсіонерів силових структур) згідно даних Єдиного державного реєстру тимчасово переміщених осіб. Одночасно слід зауважити, що за бажанням пенсіонери з числа цивільних осіб можуть надати таку довідку самостійно, а пенсіонери з числа військовослужбовців та інших силових структур такі довідки самостійно.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19