Актуальні запитання – відверті відповіді: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай зустрівся з журналістами

Актуальні запитання – відверті відповіді: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай зустрівся з журналістами

Відверта розмова у формі відкритого діалогу – саме таким  був формат зустрічі голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая з представниками засобів масової інформації.

На самому початку зустрічі очільник району звернувся до всіх представників ЗМІ з закликом про об’єктивний професіоналізм як пріоритет у журналістській діяльності. Адже, на жаль, інформаційним приводом стало непорозуміння навколо переходу однієї з шкіл району на обслуговування до іншого банку. Окремі ЗМІ схильні вбачати у цьому лобіювання інтересів фінансової установи з боку представників адміністрації.

Як прокоментував голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, ніяких особистих інтересів у жодного представника адміністрації, зокрема відділу освіти, у цьому питанні – немає. Банки – це комерційні структури, які працюють у конкурентному середовищі, властивому для всіх сфер бізнесу. І клієнт, у даному разі – бюджетна установа – обирає найвигіднішу для себе пропозицію. У випадку конфліктної ситуації – колектив школи перейшов на обслуговування того банку, який, будучи фактично монополістом на ринку, під впливом максимально конкурентного середовища, знизив відсоткову ставку за обслуговування з 0.26% - до 0%, від чого виграв кожен вчитель, який є клієнтом цього банку.

Журналісти місцевих видань та телеканалу піднімали ряд важливих питань, зокрема, йшлося про пільговий проїзд мешканців Мукачівщини.

«На даному етапі підприємці-перевізники, які працюють у районі, здійснюють пільгові перевезення, незважаючи на те, що на законодавчому рівні питання досі не врегульоване, - каже Сергій Гайдай, - у випадку Мукачівського району – діє моя особиста домовленість з підприємцями-перевізниками, якої вдалося досягнути за сприяння керівника ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень” Георгія Горвата.

Звучала й болюча для району тема доріг. Так, у районі 335 кілометрів автошляхів районного значення, які у більшості випадків потребують капітального ремонту.

Так, на прикладі виїзного прес-туру Мукачівщиною наприкінці минулого року, під час якого журналісти акцентували на поганому стані доріг, - на одній з ділянок, а саме Гать – Жнятино здійснено ямковий ремонт. запущено процес підготовки виготовлення проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту відрізку дороги Кольчино – Лісарня. Цей відрізок шляху має для району стратегічне значення, адже веде до ряду курортно-рекреаційних об’єктів.

Як проінформував Сергій Гайдай, ще три напрямки, а саме: Зняцево-Червеньово, Чинадієво – мостовий перехід та В. Визниця – будуть включені до об’єктів, що фінансуються з Фонду регіонального розвитку.

Важливим стратегічним проектом, спільним для Мукачівщини та Перечинщини стане будівництво дороги, яка з’єднає два райони. Дорога Тростяниця – Пасіка пожвавить туристичний рух, навколо якого запрацює інфраструктура. Наразі Мукачівщину та Перечинщину з’єднує лісова дорога, по якій проїхати транспортом неможливо.

Обговорювали також питання роботи щодо всебічної підтримки бійців АТО, зокрема, щодо організації психологічної допомоги та підтримки членів їх сімей, до прикладу з працевлаштуванням.

В районі працює кілька успішних підприємств, це і ДП «ТУП Україна», і ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини» і ряд інших, які запрошують на роботу та навчають своїх працівників. Якщо ДП «ТУП Україна» - більшість вакансій пропонує для жінок, то підприємство з глибинної обробки деревини – запрошує на роботу чоловіків.

Керівник району відзначив, що наприкінці минулого року, для родин загиблих бійців АТО та військовослужбовців, які потребували покращення житлових умов, придбано житло – один будинок та три квартири. У поточному році планується придбати житло ще для двох бійців АТО.

Одне з надзвичайно важливих питань, яке озвучила журналіст видання «Голос Карпат» Олександра Клімова,  це – вирубка лісів. Мова йшла про  ситуацію загалом та про конкретний лісовий масив поблизу сіл Шенборн та Н. Коропець. Запитання викликає процес санітарної вирубки лісу та доцільність таких дій відносно великої території – 2 гектари.

Сергій Володимирович зауважив, що негайно ініціює утворення спеціальної комісії, яка вивчить стан справ та надасть висновки щодо стану самих дерев, які підлягають санітарній вирубці.

Торкнулися під час брифінгу журналісти й соціальної сфери – це і подальша  доля випускників дитячих будинків після завершення навчання, особливо турбує доля випускників Добмоківської спецшколи-інтернату для дітей з розумовими відхиленнями. Очільник району поділився планами про запровадження проекту соціального житла, яке може ви користуватися для мешканців Мукачівщини, що потрапили у скрутне життєве становище.

Всеукраїнська акція «Зробимо Україну чистою» - була однією з тем, яку порушили журналісти. Керівник району зазначив, що приведення до належного санітарного стану території району триває, участь у весняній толоці взяли і працівники адміністрації, служб та структурних підрозділів. Але поряд з тим,проводиться робота по притягнення до адміністративної відповідальності мешканців району та підприємств за утворення стихійних сміттєзвалищ та неприбрану прибудинкову або прилеглу територію.

«Потрібно пам’ятати, що толоки проводяться не тільки з метою прибирання, а й з метою підвищення відповідальності кожного з нас за стан довкілля. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, - акцентує очільник району».

Загалом, під час зустрічі з представниками ЗМІ було обговорено багато питань, очільник району роз’яснив ряд важливих аспектів з різних сфер життя району. Також Сергій Гайдай подякував журналістам за пильність та активну громадянську позицію, закликав до співпраці, неупередженого конструктиву, результатом якого будуть позитивно вирішені питання, важливі для Мукачівщини.  

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15