Книга з давніх часів - культурна та духовна цінність народу, вона об’єднувала різних за віком людей, але була доступною лише окремому прошарку суспільства.
В наш час , коли інформація легко доступна, і вже не потрібно йти до бібліотеки,щоб прочитати книгу, читальні взяли на себе нову, сучасну роль – стали осередками культурного та просвітницького життя, центрами організації цікавого дозвілля для молоді та школярів.
Працюють у новому форматі і читальні Мукачівщини, але роботу потрібно постійно вдосконалювати, шукати новий підхід до читача, особливо – молоді.
Новаторські ідеї у роботі сільських бібліотек – стали наскрізною темою наради-семінару бібліотечних працівників Мукачівського району.
Тему семінару обрали не просту: «Бібліотека – активний учасник формування національної свідомості молодої людини».
Нараду відкрила начальник відділу культури Мукачівської РДА Оксана Кречковська, яка повідомила про досягнення Центральної районної бібліотеки – нагороду за участь у соціокультурному проекті «Все Закарпаття читає дітям».
Так, Грамотою за підписом президента Української асоціації працівників дитячих бібліотек, заслуженого працівника культури Алли Іванівни Гордієнко нагороджено Любов Балог - заступника директора ЦБС по роботі з дітьми.
«За творчу, натхненну працю, високу професійну майстерність, спрямовану на культурний розвиток і патріотичне виховання дітей, вивчення і відродження історії рідного краю та кращих його традицій, та за участь у соціокультурному проекті «Все Закарпаття читає дітям» - йдеться у тексті Грамоти.
«Центральна районна бібліотека та її філії є і будуть в подальшому активними учасниками всіх культурних та просвітницьких проектів різного рівня, - зазначає Оксана Кречковська, - тільки працюючи активно можна зберегти місце для сільської бібліотеки у сучасному світі».
Під час наради методистами та бібліотекарями було розкрито декілька важливих тем. Детально розкрила питання «Оптимальне забезпечення регіону бібліотеками як складової інформаційно-культурного розвитку громади» директор Центральної районної бібліотеки Ганна Дорош.
По питанню «Національна свідомість дітей – майбутнє України» виступила Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Любов Балог
Методичні рекомендації «Патріотичне виховання в бібліотеці: традиції минулого і сучасного досвіду» надала завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Надія Чупор
«Dress code бібліотекаря – складова іміджу бібліотеки» - таку презентацію підготувала і провела методист ЦРБ Паллагі В. А., адже від того, яке враження справляє бібліотекар на оточуючих, багато в чому залежить і роль бібліотеки в суспільстві.
Оскільки бібліотека – це осередок збереження та відтворення культурних традицій, а семінар відбувся напередодні Воскресіння Христового, то й естетичним фоном стали семінару стали Великодні мотиви.
Нарада супроводжувалася неймовірної краси виставкою «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі». Великодні композиції та писанки виконані бібліотекарями разом з юними читачами з використанням різноманітних технологій.
До слова, майстер клас з виготовлення писанок також увійшов до плану наради. Провідний бібліотекар РДБ Марія Ліба презентувала роботу клубу за інтересами «Журавлик» (паперова пластика) і провела майстер-клас з виготовлення великодніх атрибутів з паперу.
Методичний відділ ЦРБ випустив і презентував методичні матеріали під назвою «Великодні дзвони дзвонять».
«Бібліотека – це невід’ємна складова закладів культури району. – підсумовує Оксана Кречковська, - сьогодні сільські читальні повинні відповідати інтересам всіх верств населення, зацікавити молодь, презентувати книгу творчо, в колі інших мистецьких заходів. Саме такою й повинна бути сучасна сільська бібліотека!»
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18