У Мукачівській центральній районній лікарні надають мешканцям району виключно ургентну медичну допомогу у перший день перебування на стаціонарному лікуванні. Всі інші медичні послуги та ліки – платні, - так пояснюють лікарі пацієнтам. Про це свідчить і текст оголошень, розміщених на дверях лікарських кабінетів. Одне з таких оголошень голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай зняв особисто.
Ситуацію про ненадання медичних послуг мешканцям району прокоментував знімальній групі телеканалу «Інтер» очільник Мукачівської РДА Сергій Гайдай.
До слова, по дорозі до кабінету керівника району журналіст вивчала ситуацію та спілкувалася з людьми й була вражена випадком, коли лікарі жіночої консультації (!) відмовили жінці, яка перебуває на сьомому місяці вагітності у медичній допомозі!
«Мукачівська центральна районна лікарня – єдиний в Україні мед заклад, який підпорядкований місту, а не району, та, безумовно єдиний - лікарі якого відмовляються приймати пацієнтів, - коментує Сергій Гайдай».
Зазначимо, на останній у 2016 році сесії Мукачівської районної ради депутати прийняли рішення про виділення 26 мільйонів гривень на фінансування потреб пацієнтів, які стаціонарно лікуватимуться в ЦРЛ.
«Хотів би ще раз наголосити, що саме Мукачівська райрада, а не адміністрація виділяє кошти. Депутати районної ради прийняли рішення про виділення субвенції в розмірі 26 мільйонів гривень!- акцентує Сергій Гайдай».
Виходячи зі змісту тексту оголошень, розміщених у Мукачівській ЦРЛ, голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай направив запити на ім’я головного лікаря Мукачівської ЦРЛ Ярослава Луп»яка та начальника відділу охорони здоров’я Мукачівської міської ради Любові Мандзич з проханням роз’яснити хто є автором цих оголошень, при цьому, навіть не припускаючи думки, що це – керівництво ЦРЛ та відділу охорони здоров’я.
Отримуючи багато скарг від мешканців району про ненадання мед послуг у Мукачівській ЦРЛ, голова адміністрації Сергій Гайдай також направив листи до керівництва ЦРЛ та відділу охорони здоров’я Мукачівської міської ради з проханням надати роз’яснення щодо причин виникнення такої ситуації.
«Це схоже на геноцид проти мешканців Мукачівщини, або на дуже поганий експеримент з людським життям та здоров’ям, правову оцінку якому нададуть відповідні правоохоронні органи, адже проблема лежить у юридичній площині – порушено право людини на безоплатну та якісну медичну допомогу, закладене у Конституції України, - зазначає голова РДА Сергій Гайдай».
До слова, Мукачівською місцевою прокуратурою вже порушено кримінальне провадження щодо ненадання медичної допомоги мешканці Мукачівського району, яка хворіє на онкозахворювання.
Також керівник району повідомив, що на ім’я головного лікаря ЦРЛ та до департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА й, навіть, до відділів охорони здоров’я РДА інших областей направлено листи й запити щодо надання інформації про вартість одного ліжко-дня.
До того ж, зазначає керівник району, потрібно врахувати той факт, близько 40% мешканців району працездатного віку трудовлаштовані у місті та сплачують до міської казни податки, які також мають бути враховані при надання послуг у комунальному закладі – Мукачівській ЦРЛ.
«Хто обраховував кількість цих людей та суму сплачених податків до міського бюджету?- запитує голова РДА Сергій Гайдай».
Мешканцям району також надають лікарську допомогу і в медичній мережі району –в трьох дільничних лікарнях, амбулаторіях та ФАПах. Ці медустанови також потребують фінансування й забезпечення медикаментами.
Про всяк випадок, досягнуто попередньої домовленості з керівником Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Марковичем В.П. про лікування мешканців району в лікувально-профілактичних закладів ІІІ обласного рівня у разі виникнення такої необхідності. Кожен з районів має свій відсоток кілько-днів у закладах даного рівня, а це - близько 300 ліжок.
«Підкреслюю, що кошти на фінансування ЦРЛ виділяє Мукачівська районна рада, а не адміністрація, рішення прийнято депутатами одноголосно, - каже Сергій Володимирович, - до того ж сума трансферту щороку зростає, вона не є меншою, ніж торік. Ще раз наголошую, що Мукачівська ЦРЛ – єдина в Україні, що підпорядкована місту, і єдина – в якій є такі проблеми!».
Трансферт передбачає щомісячну виплату з коштів державної субвенції, то ж якщо навіть спрогнозувати, що кількість хворих за 2017 рік буде більшою, ніж за минулий, то кошти на даний період є, отже і підстав не надавати послуги або відмовляти у прийомі спеціалістів – це не що інше, як порушення клятви Гіппократа, спровоковане політичними амбіціями окремих чиновників.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15