
E Healht: первинна ланка медицини Мукачівщини впроваджує електронний облік послуг охорони здоров’я
На Мукачівщині розпочався навчальний семінар щодо впровадження системи «Електронне здоров’я». Навчальний модуль проводиться на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги району. Цільовою аудиторією семінару є медичні працівники (медичні сестри та лікарі), які працюватимуть з системою електронного обліку медичних послуг на місцях.
Модератором навчального модулю виступила консультант компанії «Helsi» Катерина Козімко.
Як зазначила модератор заходу, навчальний модуль триватиме три тижні, відтак кожен працівник мережі охорони здоров’я району, що працюватиме з електронним обліком, відвідає п’ять занять.
Щодо самого процесу дії системи E Healht, то вона допоможе підвищити рівень надання медичних послуг, сприятиме роботі лікарів, які у вигляді електронної картки пацієнта, будуть мати цілісну картину щодо стану здоров’я людини.
Реєстрація відбувається один раз, створюється електронна картка пацієнта, враховуючи його згоду на обробку персональних даних. Важливо, що система діє за принципом екстериторіальності, тобто поширюється на всі медичні заклади України, лабораторії, рентген центри, незалежно від форми власності. Ці заклади зможуть додавати результати обстежень до електронної картки пацієнта, а його лікар – використовувати дані для лікування. Також цей принцип є важливим, якщо людина звернулася за медичною допомогою не за місцем проживання,і лікарі, використовуючи інформацію з електронної картки пацієнта зможуть надати йому кваліфіковану допомогу, - коментує Катерина Козімко.
Медики Мукачівщини першими в області долучилися до подібного навчального семінару, - зазначила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району (ЦПМСД) Вікторія Лані.
Також Вікторія Юріївна зазначила, що ЦПМДС району вже підтвердив Ліцензію на надання медичних послуг та заключив Договір з Національної службою здоров’я. Ліцензія, надана ЦПМДС, передбачає функціонування у медичній мережі району лабораторій, рентген кабінетів, роботу вузькопрофільних спеціалістів: лікарів акушер-гінекологів, педіатрів, фтизіатрів.
У рамках реалізації проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», мережа медичних закладів Мукачівщини отримала необхідне обладнання: 115 шт. глюкометрів з тест-смужками, 24 апаратів ЕКГ, 15 сучасних комп’ютерів.
Також в рамках реалізації цільових програм Національної служби здоров’я за кошти держбюджету для медичної мережі Мукачівщини на суму 200 тисяч гиивень придбано комп’ютери, прилади для інтернет з’єднання та оплачено послуги інтернет провайдерів.
У Мукачівському районі ефективно працює система «гроші йдуть за пацієнтом». Як зазначила Вікторія Лані, в світлі медичних реформ лікарі району продовжують укладати договори зі своїми пацієнтами (декларувати медичні послуги). На сьогоднішній день, декларуванням охоплено 60 тисяч населення Мукачівського району. Це один з кращих показників роботи первинної ланки в Закарпатській області, - резюмує Вікторія Лані.
Остання зміна сторінки: 28-11-2018 17:09