Гендерна рівність — це про рівні права для кожної особи.

65% українців погоджуються щодо необхідності докладати більше зусиль для просування рівності чоловіків та жінок.

Про це свідчать результати дослідження «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України».

Втім, велика кількість українців мають хибні та стереотипні уявлення про гендерну рівність:

- Приблизно третина опитаних (37 % чоловіків та 30 % жінок) переконана, що чоловіки повинні мати пріоритет у працевлаштуванні;

- Понад чверть респондентів (29 % чоловіків і 26 % жінок) думають, що визначення «гендер» – йдеться виключно про жінок чи сексуальні меншини;

- Майже кожен п’ятий чоловік (16 %) переконаний, що розширення прав жінок обмежує права чоловіків.Г

А як насправді?

Гендерна рівність — це про рівні права для кожної особи незалежно від статі мати рівні шанси до самореалізації.

Це також про рівні можливості для чоловіків та жінок брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства, зокрема це стосується і працевлаштування. Рівність – наскрізний принцип українського трудового законодавства, зокрема передбачена ст. 2-1 Кодексу законів про працю України, Законом «Про зайнятість», а також Законами «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»

Гендерна складова є частиною порядку денного реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, партнерства Україна-НАТО та є важливою складовою співпраці України з міжнародними партнерами.

Гендерна рівність також важлива й для бізнесу, адже жінки та чоловіки мають різний досвід, обмін яким є дуже цінним для успіху тієї чи іншої справи. За даними дослідження Ernst & Young, компанії, що впроваджують принципи гендерної рівності мають більшу прибутковість — мінімум на 6% та набагато вищі темпи росту на нових ринках — 70%.

Помилкова думка, що гендер стосується виключно порушень прав жінок. Гендерні стереотипи часто негативно відображаються і на чоловіках. Наприклад, чоловік, який хоче працювати у дитсадку, може стикнутися з осудом, що це не гідна чоловіка робота. Також часто можна почути, що “справжній” чоловік повинен забезпечувати родину, а декрет це взагалі не чоловіча справа тощо. Подібні стереотипи створюють дисбаланс у суспільстві, в якому одна стать стає привілейованою, а інша – дискримінованою.

Тож коли йдеться про гендерну рівність, варто говорити про утвердження справедливості за заслугами, вміннями, а не за статевою ознакою.

Остання зміна сторінки: 08-02-2022 10:56