HELSI: медицина Мукачівщини запроваджує електронну систему обслуговування пацієнтів

У Мукачівській РДА урочисто презентували функціонал електронної системи Helsi, в якій відтепер працюватиме первинна ланка району.

Записатися до лікаря онлайн, мати доступ до свого особистого кабінету з медичною карткою, оформити декларацію з лікарем, - це не вичерпний перелік можливостей, які надає пацієнту та лікарю електронна медична система.

Вісімдесят чотири медичні працівники району, а це – медичні сестри та лікарі, - пройшли тритижневе навчання та отримали доступ до електронної системи Helsi.

Про це під час урочистої презентації системи зауважила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги  району Вікторія Лані.

Відтак, електрону систему презентував Канюка Андрій – директор компанії «АйТі Імплемент», що займається впровадженням Helsi.

На сьогодні всі АЗПСМ Мукачівського району отримали доступ до електронної медичної системи. Відтак, у Кольчинській АЗПСМ вже є кілька пацієнтів, які записалися до лікаря он-лайн.

Як зазначив Андрій Канюка, система Helsi на даний час охоплює по Україні:

 77 медичних установ;

316 амбулаторій;

183 реєстратур;

5800 лікарів

За даними кол-центру, щодня на прийом до лікаря онлайн записуються 28,5 тисяч пацієнтів, більшість з яких використовують для цього смартфони.

Відтак, формується культура пацієнта, поступово зникнуть черги у коридорах, в яких важко визначити «хто крайній».

З березня місяця 2018 року до електронної системи охорони здоров’я долучається і урядова програма «Доступні ліки». Електронний рецепт, який пацієнт отримає від свого лікаря, дозволить уникнути візитів та черг.

У цьому аспекті також буде вестися кількісний моніторинг необхідних медпрепаратів для пільгової категорії населення та за урядовою програмою. Відтак, держава зможе мати чітку статистику у потребі медпрепаратів.

Також електронна система дозволяє працювати з електронним декларуванням пацієнтів, які зможуть внести свої дані,а лікар, перевіривши їх, підготувати декларацію.

Серед можливих ризиків було названо безпекову складову щодо бази даних пацієнтів та медичної інформації, що міститься в електронних картах.

Андрій Канюка зазначив, що  система Helsi гарантує безпеку бази даних. Адже ніяка інформація на комп’ютері медустанови не зберігається. Інформація потрапляє на захищений сервер е-дата.

Також потрібно попрацювати і над поінформованістю населення району щодо переваг у використанні електронної системи.

Для тих пацієнтів, які не мають можливість користуватися сервісом самостійно, це зробить медична сестра в амбулаторії, яка допоможе внести дані та створить електронну карту пацієнта.

Підводячи підсумки презентації, Вікторія Юріївна зазначила, що найважливішим аспектом впровадження електронної системи Helsi є її адаптованість до потреб саме первинної ланки медицини, яка обслуговує населення в районах,  тобто селах та селищах,  в тому числі – й гірських населених пунктах.

Надалі, всі присутні були запрошені до Кольчинської АЗПСМ, де на реальному прикладі продемонстровано роботу електронної системи Helsi.

Остання зміна сторінки: 14-12-2018 16:10