Інформація

що з наступанням весни потрібно проводити комплекс агротехнічних заходів по догляду за посівами озимих зернових культур. Зокрема, підживлення азотними добривами, захист від бур’янів, шкідників та хвороб.

            Підживлення потрібно проводити в три періоди:

1.         Ранньою весною (регенеративне) підживлення підвищує густоту стеблосію, збільшує кількість члеників колосового стрижня. Доза азоту для першого підживлення найбільше залежить від двох чинників – стану посівів і часу відновлення весняної вегетації. На добре розвинених посівах рекомендується вносити 30% (N30-60) від повної норми азоту.

2.         Друге підживлення (продуктивне) – найбільш впливає на врожай зерна, проводять на початку виходу рослин у трубку (ІVетап органогенезу). Під час другого підживлення вносять  50%, або(N60-90). Друге підживлення – вирішальний чинник роздрібного внесення добрив, тому що найбільше впливає на продуктивність колосся, а значить -  і на підвищення врожайності озимих.

3.         Третє підживлення  (якісне) – вносять решту азоту(N30-60) в період від початку фази колосіння до наливу зерна. Чим пізніше проведено підживлення, тим менше азот впливає на врожайність і більше на якість.

В систему боротьби з бур’янами входить внесення гербіцидів. Норму внесення гербіциду обов’язково звіряють з даними на упаковці чи тарі.

            Оптимальна температура для проведення обробітків гербіцидами є 16-25º.

Система захисту від хвороб. Рослини озимих зернових часто уражуються хворобами, що приводиться зниження врожаю зерна та його якості. Найбільш поширені хвороби зернових – тверда і летюча сажка, іржа, борошниста роса, кореневі гнилі, снігова плісень, септоріоз, фузаріоз та ін. Для захисту проводять хімічну обробку посівів фунгіцидами.

Система захисту від шкідників. Посіви озимих зернових в різні періоди росту можуть пошкоджувати шкідлива черепашка, хлібна жужелиця, хлібний жук, злакові мухи, злакові попелиці, хлібна п’явиця та ін. Якщо шкідники загрожують урожаю, посіви обробляють інсектицидами. Вносити інсектициди доцільно у поєднанні з іншими пестицидами, це дає змогу економити кошти і зменшити пестицидне  навантаження посівів.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19