Управління агропромислового розвитку інформує, що у ході підготовки до посіву озимих зернових культур важливим етапом є протруєння насіння, оскільки насіннєвий матеріал є джерелом інфекційного запасу хвороб. Це обов’язкова і важлива ланка в технології вирощування зернових культур, яка уможливлює збереження рослин на ранніх найуразливіших фазах їх розвитку. Протруювання крім знищення зовнішньої та внутрішньої інфекції хвороб, захищає насіння та проростки від повторного зараження інфекцією, яка знаходиться у ґрунті, від можливого ураження, особливо при несприятливих погодних умовах, від пліснявіння та загнивання, ослаблює негативну дію механічного травмування насіння.
Протруювати насіння можна завчасно (за 2-3 тижні) або безпосередньо перед сівбою. Системними протруйниками, які знищують зовнішню та внутрішню інфекцію, оздоровлюють насіння за день, або в день сівби. Протруювання насіння особливо ефективне для захисту рослин від сажкових хвороб.
Для протруювання насіння озимих зернових культур згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» дозволено використання понад 100 протруйників, що дає можливість вибрати препарат відповідного спектра фунгіцидної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
При наявності високої чисельності ґрунтових шкідників, крім фунгіцидних протруйників необхідно застосовувати інсектицидні, або комплексні фунгіцидно-інсектицидні протруювачі.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись державних санітарних правил та правил техніки безпеки.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18