Коляди в старому селі

Народження Ісуса Христа прославляли у суботу, 11 січня, учасники 10 обласного фестивалю «Коляди у старому селі», який традиційно відбувся у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Всі райони Закарпаття представили на фестивалі власні культурні традиції, відображені у автентичному побуті та фольклорі. Культурні надбання кожного району були презентовані через оздоблення хатин старого села, виступи колядницьких колективів та бетлегемів, обрядові традиції. Прадавні будиночки ожили, адже до них, хай навіть на кілька годин, завітали господарі з веселими колядками та щедрими віншуваннями.

Свою культуру та звичаї представила на обласному фестивалі й Мукачівщина. До будиночку Мукачівщини завітав в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко, який щиро привітав мешканців Мукачівщини з Різдвом Христовим та побажав миру й процвітання талановитим та працьовитим людям, які творять історію Мукачівського району. Послухати народні колядки Мукачівщини завітали й заступники голови ОДА Ольга Травіна та Ігор Шинкарюк, керівник апарату облдержадміністрації Руслана Натуркач, представники словацького та угорського консульств. Зустрічали гостей «господарі» будиночку: голова Мукачівської РДА Олександр Радиш, начальник відділу культури Оксана Кречковська та чудові колядницькі колективи з Кольчинської селищної ради, Верхньовизниницької та Пузняковецької сільських рад,  у складі яких були й бетлегеми. Всіх пригощали стравами, притаманними регіону, демонстрували відвідувачам традиційний побут та різдвяну гостину.

Вшанували хатину Мукачівщини своїми колядками й інші колективи Закарпаття, віншуючи на щастя та добру долю.

Остання зміна сторінки: 13-01-2020 16:01