Кожен день – на допомогу людям: як живуть та працюють медики Мукачівського району

Охорона здоров’я – одна з найважливіших ланок діяльності як у державі, так і в кожному регіоні. Медицина – домінуюча складова соціального захисту населення, гарантованого державою. І якщо великі медичні центри столиці та інших мегаполісів можуть конкурувати з європейськими, то первинна ланка медичної допомоги у маленьких селах, селищах, працюючи у більш, ніж скромних умовах, часто стає пунктом порятунку людського життя.

У Мукачівському районі, - найбільшому в області за кількістю населених пунктів, - мережа закладів охорони здоров’я налічує 71 установу, з яких - 3 дільничні лікарні, 24 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 44 ФАПи. Невідкладну медичну допомогу забезпечують 7 фельдшерських  бригад  філіалів швидкої медичної допомоги по напрямках: В.Лучківський, Ракошинський, Чинадіївський, Бобовищанський, Горондянський, Залужанський, Кленовецький.

Медичні заклади Бобовищанського напрямку відвідав з робочою поїздкою голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

Спільно з директором Центру первинної медико - санітарної допомоги у Мукачівському районі Вікторією Лані, очільник Мукачівщини Сергій Гайдай оглянув приміщення медустанов, детально ознайомився з проблематикою у роботі медиків, а також перевірив ті роботи по ремонту закладів, які завершено нещодавно.

Так, Бобовищанська амбулаторія відповідає за надання медичної допомоги первинного рівня майже 1000 мешканцям навколишніх 6 сіл. В медустанові приймають сімейні лікарі, стоматолог, лікар-педіатр, функціонує лабораторія першого рівня, працює акушерський кабінет, де періодичний огляд пацієнток проводить лікар-гінеколог. Амбулаторія забезпечена медпрепаратами та приладами медичного обладнання. Але більшість приміщень потребують ремонту.

ФАП у селі Щасливе обслуговує 280 пацієнтів, в тому числі 94 дітей. Медустанова є дуже важливою для цього віддаленого села, адже часто ціна людського життя обраховуються у хвилинах, під час яких так важливо надати першу медичну допомогу. Саме таку функцію і виконують сільські ФАПи, такі, як у Щасливому. Медустанова розташована у житловому будинку, але має все необхідне для надання медичної по допомоги. Установа знаходиться на пічному опаленні. Приміщення потребують ремонту.

У Лохівській амбулаторії медики говорили про оновлення медичного інвентарю, зокрема, для педіатрії, - ростоміру та ваги. Нещодавно у амбулаторії відбулася заміна вікон та дверей на енергозберігаючі. То ж тепер заощадити та зберегти тепло взимку буде простіше. Замінено 16 вікон та вхідні двері.

«Для якісного надання медичних послуг однаково важливо як медикаментозне забезпечення установи, так і умови, у яких лікар приймає пацієнта, - акцентує Сергій Гайдай. – Мешканці району повинні отримувати кваліфіковану та якісну медичну допомогу, а медики – працювати у комфортних умовах з наявністю всього необхідного, тому робота з оптимізації роботи медичної мережі району, - продовжується, надалі залишаючись пріоритетною».

Зауважимо, що всі мед заклади об’єднує важливий фактор: медпрацівники району не просто люди у білих халатах, а фахівці, які люблять свою справу, вболівають за медичну установу, та, використовуючи скромні можливості, – надають професійну та вчасну медичну допомогу.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15