Кожен може перевірити базові знання і навички із цифрової грамотності

Міністерство цифрової трансформації України запустило на онлайн-платформі «Дія.Цифрова освіта» нову версію національного тесту на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0». Тест містить 90 запитань.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що Мінцифри врахувало відгуки користувачів і пропозиції щодо покращення бета-версії «Цифрограм», зокрема, у всіх запитаннях тепер тільки одна правильна відповідь, і найвища оцінка за Цифрограм 2.0 — 90 балів за кількістю запитань.

Цифрограм 2.0 допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

•    Основи комп’ютерної грамотності.

•    Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.

•    Створення цифрового контенту.

•    Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.

•    Безпека в цифровому середовищі.

•    Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.

Всі бажаючі дізнатися рівень своєї цифрової грамотності за допомогою Цифрограм 2.0 можуть безкоштовно скласти тест і отримати сертифікат на порталі "Дія.Цифрова освіта" Посилання 

 

Остання зміна сторінки: 10-06-2021 16:15