У своїй педагогічній діяльності вчителі історії та правознавства загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського районувпроваджують новітні технології, використовуючи активні форми залучення учнів до вивчення, дослідження та збереження історико-культурної спадщини нашого народу. У школах створюються умови для ефективної професійної діяльності, розвитку творчого потенціалу педагогічних кадрів.
Саме ці чинники сприяли тому, що обласний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників рай(міськ)методоб’єднань вчителів історії та правознавства відбувся в Мукачівському районі. Семінар на тему – «Реалізація принципу особистісно-орієнтованого навчання в умовах профілізації старшої школи» – проходив під егідою Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, а вітали дорогих гостей у Горондівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівської районної ради Закарпатської області. У семінарі взяли участь методисти районних та міських відділів освіти, керівники районних та міських методоб’єднань вчителів історії та правознавства Ужгородського, Мукачівського, Берегівського, Хустського, В.Березнянського, Виноградівського, Іршавського, Міжгірського, Перечинського, Рахівського, Свалявського, Тячівського районів Закарпатської області, а також Ф.Ф. Рубіш історик, автор монографій та досліджень історії Мукачівщини.
Роботу семінару розпочав виступ Юрія Юрійовича Шимона, методиста кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО, який ознайомив методистів та голів методоб’єднань з подальшим планом роботи. Гостей Мукачівщини сердечно привітала Ольга Іллівна Тулюк, заступник начальника відділу освіти, яка ознайомила присутніх з широкою панорамою діяльності педагогів району. «Від творчого вчителя – до творчого учня» - під таким девізом директор Горондівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марія Іванівна Шпеник презентувала увазі гостей та учасників семінару творчі напрацювання і здобутки педагогів Горондівської школи. Учасники семінару мали змогу також відвідати урок з історії України в 11 класі, який провів Васько Ю.Ю., вчитель історії Горондівської ЗОШ І-ІІІ ст., урок з історії рідного краю у 9 класі, який провела Малеш Н.М., вчитель історії Горондівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Ганна Іванівна Диганич, завідуюча РМК відділу освіти Мукачівської райдержадміністрації, висвітлила особливості діяльності освітян Мукачівщини, спрямованої на розвиток творчих здібностей учнів засобами та прийомами особистісно-орієнтованої технології навчання в позакласній та позашкільній роботі з учнями в умовах допрофільної та профільної підготовки.Ганна Іванівна наголосила, що наріжним каменем позакласної роботи з історії та правознавства є такі форми діяльності як: краєзнавча робота, діяльність в Малій академії наук, діяльність шкільних музеїв.
Свою діяльність в цікавій і змістовній формі репрезентували юні краєзнавці Лохівської ЗОШ І-ІІІ ст., Брестівської ЗОШ І-ІІ ст., Ключарківської ЗОШ І-ІІ ст. Не обійшлося і без ексклюзивного моменту: Ф.Ф. Рубіш, відомий історик нашого краю, поділився своїм цінним досвідом, представивши аворські художньо-документальні видання: «Закарпатці під пресом сталінського свавілля», «Сталінський геноцид проти закарпатців», «Голоси з-за колючого дроту», а також історико-краєзнавчі праці: «Мій земляк – Михайло Лучкай». Саме на прикладах таких талановитих краян, наші учні вчаться любити свій рідний край, прагнути зберегти свою історію, йти слідами першовідкривачів у незвіданий всесвіт науки.
Мистецькою родзинкою семінару стали виступи художньої самодіяльності вчителів Горондівської школи, які своєю акторською майстерністю ще раз підтвердили тезу: «Творчість – запорука успіху. Успіх – рушійна сила розвитку дитини», а талановитих учнів виховують талановиті педагоги.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19