Мукачівщина колядувала на обласному фестивалі «Коляди у старому селі»

Завершальним акордом колядницького циклу на Закарпатті став обласний фестиваль «Коляди у старому селі», який об’єднав традиції всіх регіонів краю в неповторне, колоритне та співоче дійство.

Автентичні будиночки скансена або старого села ожили, адже до них, хай навіть на кілька годин, завітали господарі з веселими колядками та щедрими віншуваннями.

Кожен з районів Закарпаття відтворив автентичні дійства Різдва Христового у прадавніх хатинках, в яких колись жили та колядували їхні предки.

Свою культуру та звичаї представила на обласному фестивалі й Мукачівщина. Дерев’яний будинок з села Ракошино гостинно приймав багато численних гостей, а господарі – частували їх стравами, притаманними регіону, та співали своїх автентичних колядок.

Зустрічали гостей «господарі» будиночку: очільник Мукачівського району Сергій Гайдай та завідувач відділу культури адміністрації Оксана Кречковська.

Колядував гостям викладацький колектив Великолучківської дитячої школи мистецтв. До оформлення будиночку й створення по справжньому різдвяної атмосфери долучилися працівники культури району:  с. Великі Лучки, зокрема, Марія Ліба, та Бобовища - керівник БК Лілія Немеш. Звісно, ніхто не стояв осторонь виконання колядок та щедрівок.

Були присутні на святі заступник голови адміністрації Олександр Богів та  депутати Мукачівської райради Василь Ліба та Василь Данканич, а також голова села Станова – Іван Йовбак.

 Фестиваль «Коляди у старому селі» розпочався зі святкової ходи, після якої всі учасники помолилися під час святкової літургії, яка відбулася у дерев’яній  церкві з села Шелестово. Разом з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та іншими гостями й учасниками фестивалю молебень відвідав голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

А ще, за традицією – будинок Мукачівського району відвідали й гості з інших районів, які колядували різними мовами, зокрема, словацькою та угорською.

Керівник краю Геннадій Москаль з очільницею обласного відділу культури Вікторією Фроловою відвідали кожен будиночок, щороку по новому відкриваючи неповторну автентичну культуру закарпатців.

Колядницький колектив працівників культури Мукачівщини виступив на сцені фестивалю, де поряд з іншими учасниками, вніс свою частку у формування багатобарвної канви народних традицій Закарпаття.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15