Мукачівщина може стати територією пілотного проекту законодавчих змін, що регулює правила поводження з побутовими відходами

Неконтрольоване та в більшості випадках безкарне викидання побутових відходів, як населенням, так і юридичними особами, стало причиною забруднення територій та виникнення стихійних сміттєзвалищ навіть у природоохоронних куточках нашої країни. Не краща ситуація і в Мукачівському районі, керівник якого Сергій Гайдай виступив з ініціативою внесення змін до законодавства та запропонував реалізувати пілотний проект в частині впровадження законодавчих змін на території району.

Відтак, голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай направив листа на ім’я народних депутатів Ірини Геращенко та Марії Іонової, в якому зазначив:

«Як мені стало відомо, Вами внесено в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України проект Закону України ,,Про внесення змін та  доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях)” реєстраційний № 6730 від 17.07.2017 року.

Проаналізувавши даний законопроект, у мене виникла думка надати Вам пропозицію щодо включення до даного законопроекту окремої статті, яка б передбачала відповідальність фізичних та юридичних осіб за не укладення договору з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів».

Сергій Володимирович акцентує, що жодним законодавчим актом не передбачена відповідальність, яка б тягнула за собою попередження або накладення штрафу, за не укладення фізичними та юридичними особами договору з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів.

«Обов’язкове заключення договорів на послуги вивезення ТВП та штрафи у випадку невиконання цієї норми –  стануть ефективним механізмом врегулювання сміттєвої проблеми, яка вже зовсім скоро переросте в екологічну біду всієї країни, - зазначає Сергій Гайдай та наводить конкретну статистику: якщо для прикладу взяти цінову політику юридичної особи, яка надає послуги на вивезення побутових відходів на території Мукачівського району, то на даний час встановлені такі тарифи: фізичні особи – 44,75 грн. на місяць, комерція – 118,36 грн. на місяць. Це в той час коли пляшка горілки коштує орієнтовно 69 гривень».

Зазначимо, на Мукачівщині від «свідомих» мешканців страждають всі населені пункти, в яких чудова природа, ліси, береги річок та потічків, зони відпочинку, узбіччя автодоріг рясніють купами відходів. Нещодавно, стихійне сміттєзвалище виявили неподалік відомого санаторію «Карпати», який щодня відвідують тисячі туристів та відпочиваючих.

«Під час обговорення законодавчої ініціативи з народними депутатами Іриною Геращенко та Марією Іоновою, я запропонував втілити пілотний проект на території Мукачівщини, - зазначає Сергій Володимирович, - впевнений, законодавчі зміни допоможуть очистити населені пункти, рекреаційні зони, річки та гори від сміття, а в громадян – підвищити суспільну відповідальність за наш спільний дім – Україну».

 

На Мукачівщині реалізують пілотний проект, що регулює правила поводження з ТВП

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14