Нарада з керівниками структурних підрозділів Мукачівської РДА

Виконуючий обов’язки голови Мукачівської районної державної адміністрації Андрій Данканич провів чергову нараду з керівниками підзвітних управлінь та відділів райдержадміністрації.

Начальник управління агропромислового розвитку Мукачівської РДА Ілля Йовбак повідомив, що сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам для набуття або підтвердження у 2019 році статусу платника єдиного податку IV групи потрібно не пізніше 20 лютого 2019 року надати податкову звітність: контролюючим органам за місцем розташування земельних ділянок – звітні податкові декларації окремо щодо кожної земельної ділянки з додатками «Відомості про наявність земельних ділянок» (декларації подаються окремо за кожним кодом КОАТУУ за місцезнаходженням земельних ділянок) та «Розрахунок частки с/г товаровиробництва за 2018 рік».

При складанні податкової декларації необхідно отримати НГО земельних ділянок, що мають присвоєні кадастрові номери через ЦНАП Мукачівської райдержадміністрації. Для отримання НГО необхідно подати вхідний пакет документів:

1. Заява та/або запит від фізичної (юридичної) особи землевласника або землекористувача, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у довільній формі;

2. Копія паспорта (1,2,11 стор.) та/або свідоцтва (витягу) про державну   реєстрацію від фізичної (юридичної) особи землевласника або землекористувача, органів виконавчої  влади та органів  місцевого самоврядування;

3. Копія ідентифікаційного коду та/або витягу ЄДРПОУ від фізичної (юридичної) особи землевласника або землекористувача, органів виконавчої  влади та органів  місцевого самоврядування;

4. Копія правовстановленого документа на земельну ділянку від фізичної (юридичної) особи землевласника або землекористувача, органів виконавчої  влади та органів  місцевого самоврядування.  

Для земельних ділянок без кадастрових номерів оцінка встановлюється згідно Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського  призначення (пункт 4 розділу II).

Необхідно пам’ятати, що підставами для анулювання реєстрації платника єдиного податку IV групи є: неподання повного пакету податкової звітності з обов’язковими додатками до контролюючих органів за місцем основного обліку та за місцезнаходженням земельних ділянок (ч. 5 п. 299.10 ПКУ); менший, ніж 75% розмір частки сільськогосподарських ділянок товаровиробництва юридичної особи у попередньому році (ч. 4 п. 299.10 ПКУ).

Пункт 291.5-1 ПКУ встановлює низку обмежень для сільськогосподарських товаровиробників, які не можуть перебувати на сплаті ЄП 4-ї групи. Але до нього теж вносяться зміни, які запрацюють з 01.01.2019 р.: підпункт 291.5-1.2 ПКУ містить виняток: с/г виробник може обрати четверту групу ЄП, якщо провадить діяльність з виробництва підакцизних товарів, але виключно виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 — 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства для виробництва готової продукції. Але при цьому не конкретизувалось, яка саме це продукція. Зміни вносять уточнення, що до готової продукції належать вино виноградне, вино плодово-ягідне та/або напої медові, вироблені та розлиті у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.   

Остання зміна сторінки: 04-02-2019 16:28