Очільник Мукачівщини Сергій Гайдай провів розширену нараду з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій

 04 липня під керівництвом голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая відбулася підсумкова розширена нарада з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. У нараді взяли участь: перший заступник голови РДА Андрій Данканич, начальник Мукачівського районного відділення поліції Олександр Боднарчук, спеціалісти сектору з питань надзвичайних ситуацій, керівники управлінь та відділів РДА, очільники служб та відомств району, представники Мукачівського об’єднаного військкомату та Мукачівської міжрайонної пожежної частини.

Під час наради завідувач сектору з питань цивільного захисту проінформував присутніх про випадки надзвичайних ситуацій, які були розглянуті на засіданнях комісії з питань ТЕБ та НС. Так, внаслідок сильних злив у травні поточного року було розмито дороги місцевого значення, які мають щебеневе покриття. Постраждала автомобільна дорога місцевого значення Обава-Чабин, відрізок шляху Чинадієво-Кучава та Ділок – Станово – Яблунів. Варто зазначити, що дорога Обава-Чабин зазнала пошкоджень двічі – у травні та червні поточного року. Внаслідок травневих злив, відрізок дороги було відновлено – вимоїни засипано щебенем, покриття спрофільоване автогрейдером, звільнені від намулу та сміття стічні кювети. Внаслідок зливи у червні – дорожнє покриття зазнало незначних пошкоджень на окремих ділянках – утворилися вимоїни щебеню, що ускладнює рух транспорту.

Комісією з ТЕБ та НС спільно з Службою автомобільних доріг області розроблено відповідне звернення про виділення додаткових коштів для проведення відновлювальних та ремонтних робіт, яке скероване до Закарпатської ОДА.

По другому питанню присутні заслухали інформацію в.о. начальника Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА Миколи Ващенка про часткове пошкодження покрівлі корпусу початкових класів Горондівської школи І-ІІІ ст.. Внаслідок сильного вітру 21 червня покрівля навчального корпусу зазнала пошкоджень, зруйновано водостічні труби.

Висновок комісійного обстеження об’єкту разом з іншими необхідними документами скеровано до Закарпатської ОДА з клопотанням про виділення коштів для фінансування ремонтних робіт.

Заступник начальника МУВГ Василь Плева поінформував присутніх про необхідність проведення превентивних заходів щодо уникнення підтоплення дворогосподарств та сільгоспугідь мешканців району з річки Веля та річки Стара (село Зняцево). Водойма Веля – спільна з Ужгородським районом, тому в разі підтоплення можуть постраждати і мешканці села Дубрівки, що на Ужгородщині. Як зазначив представник МУВГ, річка Веля – не несе в собі підвищеної загрози, водойма захищена гідрологічними спорудами. Але разом з тим, було прийнято рішення про комісійне обстеження частини річки Веля, яка протікає Мукачівським районом та, у випадку необхідності,здійснити розчистку русла водойми протяжністю 900 метрів, що підвищить пропускну спроможність паводкових вод.

Очільник району Сергій Гайдай наголосив на ще одній ситуації, яка є особливо актуальною у період високих температур – це пожежі. Сергій Володимирович доручив МУВГ спільно з структурним підрозділом УДСНС розробити інформаційну карту із зазначенням наявності водойм, які можуть слугувати як резервуари для забору води пожежними машинами. Інформаційна карта також міститиме відомості про населені пункти, поблизу яких немає водних об’єктів. Дана інформація дозволить створити єдину інформаційну систему для впровадження протипожежних заходів, у яких буде враховано специфіку розташування кожного населеного пункту району.

"Паводки, пожежі, інші стихійні лиха, - непередбачувані, тому від того, наскільки спрацювала система превентивного захисту, - залежать наслідки надзвичайних ситуацій, а це, - перш за все, безпека людей, збереження їхнього майна та сільгоспугідь, - підсумовує Сергій Гайдай".

Від злив та поривів вітру постраждали й декілька дворогосподарств мешканців Мукачівщини, заяви яких розглянула комісія з питань ТЕБ та НС. На нараді про результати комісійних розглядів присутніх проінформував Василь Головчанський – завідувач сектору з питань цивільного захисту.

Олександр Немйо – начальник Управління соціального захисту населення наголосив на посиленні соціального захисту мешканців району у випадку стихійних лих.

По підсумках розширеної наради було напрацьовано ряд комплексних превентивних заходів, впровадження яких буде здійснюватися відповідними службами спільно та дозволить упередити або мінімізувати наслідки можливих надзвичайних ситуацій.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15