За даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні з грудня 2000 року на 30 червня 2023 року комплексну реінтеграційну допомогу отримали 19 716 осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
В Україні з вересня 2012 року станом на початок липня 2023 року за даними Національної соціальної сервісної служби України офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 1143 особи.
Повномасштабна збройна агресія порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права та загострила актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні.
Загроза життю, безвихідь, зруйновані домівки, міста та села спонукають цілі родини до вимушеної міграції та пошуку будь-яких засобів для існування.
Саме це є причиною трудової, сексуальної та інших видів експлуатації людей, втягнення їх в злочинну діяльність, примусове жебрацтво тощо.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 р. № 496-р затверджено Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, метою якої є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.
Сучасні виклики та загрози у сфері протидії торгівлі людьми потребують мобілізації ресурсів у налагодженні міжвідомчої взаємодії та співпраці представників влади та інститутів громадянського суспільства з розробки та реалізації обласної програми протидії торгівлі людьми.
Наразі вкрай важливо забезпечити ефективну протидію злочину торгівлі людьми шляхом колективного реагування та чітких скоординованих дій. Публікуємо пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи. Пам'ятка для постраждалих _сіб від торгівлі людьми.pdf
Остання зміна сторінки: 26-07-2023 09:53