Підсумки роботи уряду за поточний тиждень

Нові інвестиційні проєкти, зростання експорту, транспортний хаб в Ужгороді, «Велика приватизація».
 
Міністерство економіки та «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписали меморандум щодо реалізації нових інвестиційних проектів на 1 млрд доларів. Мова йде про нові проекти з екомодернізації та розвитку виробництва. Нова інвестиційна програма «АрселорМіттал Кривий Ріг» «Сталевий мільярд» зосередиться на зниженні впливу виробництва на довкілля, сталому розвитку підприємства та впровадженні принципів циркулярної економіки: ощадливого та повторного використання ресурсів і переробки відходів виробництва. Важливо, що цей меморандум став можливим завдяки ініційованому Президентом закону щодо державної підтримки інвестпроектів зі значними інвестиціями.
 
На цьому тижні також провели переговори з Керуючим директором Світового банку Акселем фон Тротсенбургом. Обговорили реалізація нового проекту Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». В рамках цієї програми передбачається виділення нашій країні 90 млн доларів на боротьбу з пандемією. Частина цих коштів також може бути направлена на закупівлю додаткових партій вакцини.
 
За даними Держстату, експорт товарів з України за січень-лютий 2021 року становив 8,5 млрд дол., що на 4,5% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Найбільше товарів за за перші 2 місяці цього року Україна експортувала до Китаю (на 1,1 млрд дол.; +44%% до 2020 року), Польщі (на 648 млн дол.; +20,0%) та Туреччини (на 552 млн дол.; на +18%). Продовжуємо підтримку експорту та розширюємо ринки збуту для українського бізнесу.
 
Парламент виділив майже 7 млрд грн на фінансування відновленого Мінагрополітики. Більшість цих коштів - 4,5 млрд грн - піде на реалізацію бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгоспвиробників”. Серед ключових реформ та завдань, які також стоять перед Міністерством на 2021 рік – це запуск ринку землі з 1 липня, а також реалізації пілотних проектів будівництва зрошувальних систем у південних областях.
 
Затвердили розпорядження про відновлення залізничної колії європейського стандарту від Чопа до Ужгорода. Реалізація проєкту дозволить створити в Ужгороді транспортний хаб для пересадки з пасажирських поїздів України на поїзди до Європи. Така колія на Закарпатті була демонтована в 1991 році, а тому дуже символічно, що на тридцятий рік незалежності ми починаємо її відновлення і Україна стане ближчою до Європи в прямому сенсі цього слова.
 
Радник з приватизації АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) визначив і запропонував стартову ціну для приватизаційного аукціону – 3,7 млрд грн. Ціна сформована за результатами комплексного аудиту підприємства. Попередню зацікавленість у приватизаційному аукціоні вже висловили понад 10 компаній. Ми очікуємо, що проведення прозорого конкурсу дозволить збільшити стартову ціну. Загалом в цьому році Уряд очікує отримати від приватизації більше 10 млрд грн. «Велика приватизація» - це ефективний проект для збільшення інвестицій, створення нових робочих місць та зменшення ролі держави в економіці.

Остання зміна сторінки: 18-04-2021 12:16