Аукціон з продажу заставного майна проводиться спеціалізованою компанією – організатором на підставі виконавчих документів, отриманих від держвиконавця. Термін підготовки до аукціону не повинен перевищувати двох місяців з дати отримання організатором аукціону виконавчих документів.
Не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення аукціону його організатор публікує в місцевій пресі інформацію про майно, яке підлягає реалізації.
Така інформація повинна містити:
- назву заставленого майна, його місцезнаходження;
- відомості про майно (технічні характеристики, рік випуску, відновну вартість тощо);
- початкову вартість реалізації майна (визначається виходячи з його оцінки);
- суму коштів, що вносяться учасником перед початком аукціону, назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для їх внесення;
- кінцевий термін прийняття заяв;
- час ознайомлення з майном;
- час і місце проведення аукціону;
- адреса, номер телефону, час роботи служби організації аукціону.
Фізична або юридична особа, яка виявила бажання зареєструватися як учасник аукціону, сплачує реєстраційний внесок, а також вносить кошти шляхом безготівкового перерахування на вказаний в інформації про аукціон рахунок в розмірі 10 відсотків початкової вартості реалізації майна.
Реалізація майна на аукціоні здійснюється за наявності не менше двох покупців.
Для участі в аукціоні покупці одержують квитки, повинні містити: номер, під яким покупець бере участь в аукціоні; назву об’єкта (об’єктів), що підлягає реалізації; умови проведення аукціону.
Аукціон проводиться безпосередньо ведучим (ліцитатором). До початку аукціону ліцитатор інформує про майно, яке підлягає реалізації, та умови його продажу. Початком аукціону вважається момент оголошення початкової ціни реалізації. Кожна наступна ціна, запропонована покупцями на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менше ніж на 10 відсотків. Якщо протягом трьох хвилин після оголошення останньої ціни не буде запропоновано вищої ціни, ліцитатор одночасно з ударом молотка оголошує про придбання майна особою, що запропонувала найвищу ціну.
У разі якщо протягом трьох хвилин після оголошення початкової ціни реалізації покупці не висловлюють бажання придбати майно за цією ціною, ліцитатор має право знизити її до рівня ціни, яка задовольняє вимоги заставодержателя. Якщо і після такого зниження ціни немає бажаючих придбати майно, аукціон припиняється.
Під час аукціону ведеться протокол, в який заносяться:
- початкова й остаточна ціна реалізації майна;
- пропозиції покупців і відомості про покупця, який запропонував в ході аукціону найвищу ціну.
Протокол підписується ліцитатором, переможцем аукціону (його представником) і в триденний строк направляється організатору аукціону. Залежно від результатів аукціону організатор аукціону зазначає у протоколі відповідні суми та номери рахунків, на які переможець аукціону повинен внести кошти за придбане майно та затверджує протокол. Копія затвердженого протоколу видається переможцю аукціону
Після затвердження протоколу кошти у розмірі 10 відсотків від початкової вартості реалізації майна у десятиденний термін повертаються організатором аукціону всім покупцям, за винятком переможця аукціону. Переможцю аукціону зазначені кошти зараховуються при розрахунку із заставодержателем. Але якщо переможець аукціону не внесе всієї суми протягом 10 днів, внесені ним до початку аукціону кошти йому не повертаються і зараховуються до відповідного бюджету.
Після внесення переможцем аукціону всієї суми на зазначений рахунок, організатор аукціону складає акт про проведення аукціону та подає його на затвердження суду, який прийняв рішення про звернення стягнення на заставлене майно, або нотаріусу, який вчинив виконавчий напис. На підставі акта (копії затвердженого суддею акта) про проведення аукціону нотаріус видає переможцю аукціону свідоцтво про придбання майна на аукціоні. Якщо на аукціоні придбано майно, яке підлягає державній реєстрації, право власності на нього у покупця виникає після проведення такої.
У випадку, коли аукціон не відбувся, кредитор за згодою заставодавця має право залишити майно за собою або ж призначається повторний аукціон, який може бути проведений не раніше, ніж через місяць. На повторному аукціоні початкова вартість майна за згодою заставодержателя може бути зменшена, але не більше ніж на 30 відсотків. Якщо ж аукціон не відбувся двічі, організатор аукціону у п’ятиденний термін повертає виконавчі документи заставодержателю.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19