Працівники Мукачівської РВА говорили про мінну небезпеку

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. 

Тож сьогодні на підготовці до національного спротиву капітан служби цивільного захисту Павло Бобуський розповів працівникам Мукачівської РВА про мінну небезпеку.

"Після повномасштабного вторгнення рф на територію України проблема мін та вибухонебезпечних предметів набула особливої гостроти, адже кожен день українців проходить під вибухи бомб та обстріли з артилерії. російська федерація свідомо порушує методи та засоби ведення воєнних дій, використовуючи заборонені та негуманні види зброї, що призводить до збільшення мінної небезпеки." - наголосив Павло Бобуський під час навчання та розповів, що за оцінкою фахівців неурядової організації Mines Advisory Group (MAG) у зв’язку з бойовими діями більш як 40% територій України заміновано. Нині Україна вважається найзамінованішою країною у світі.

Як зазначив доповідач, попри невпинний процес розмінування небезпека для травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок все ще існує як внаслідок постійного мінування російськими військовими територій у районі свого перебування, так і внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій та деокупованих територіях. Тому обізнаність про мінну безпеку необхідна для кожного українця, адже наслідки війни матимуть довге відлуння і повне очищення країни від мін, на жаль, не відбудеться швидко та триватиме роками навіть після завершення війни.

"Звичайно, сьогодні ми знаємо, що є така небезпека. Але крім самого розуміння цього факту, важливо також знати, як розпізнати вибухонебезпечні предмети, і що робити, коли їх побачили. А як без цього: сьогодні такі знання ‒ це вже необхідність.", ‒ додав Павло Бобуський.

На навчанні присутні дізналися, які є типи мін та порядок дій під час виявлення вибухонебезпечного предмета.

Остання зміна сторінки: 14-07-2023 16:31