Згідно з повідомленням закладів охорони здоров’я області упродовж червня - вересня 2023 року зареєстровано 35 випадків захворювання людей на лептоспіроз, нажаль зафіксовано 3 летальні випадки.
Що робити, які вжити заходи, щоб вберегти себе та своїх близьких від цього небезпечного захворювання, Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує.
Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, яке викликається мікроорганізмами лептоспір переважно аліментарним шляхом, контактним шляхом – через пошкоджену шкіру і слизову оболонку. Розповсюдженню лептоспір в природі сприяє висока температура і лужне середовище. У вологій землі, перегної вони зберігають життєдіяльність до 380 діб, на продуктах харчування – від декількох годин до 10 діб, в річковій та болотній воді 3-5 діб.
Для лептоспірозу характерна сезонність, най частіше захворювання реєструється в літньо-осінній період. Перші ознаки хвороби проявляються через 4 – 14 днів після зараження.
Захворювання розпочинається гостро з появою лихоманки, температура тіла підіймається до 38 о – 39 о С, сильними головними та м’язовими болями, особливо в литкових м’язах ніг, що посилюється при ходьбі, не дає можливості вільно ходити. Вражаються нирки, печінка, тому з’являється жовтяниця. Захворювання без своєчасного лікування закінчується летально.
Основним джерелом захворювання на лептоспіроз є гризуни (щури, миші), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють лептоспіри у довкілля з сечею. Хвора людина не становить небезпеки для інших людей.
Зараження відбувається під час вживання контамінованої води та продуктів харчування, купання, риболовлі, догляду за хворими тваринами, укусу гризуном.
З метою профілактики лептоспірозу важливо проводити наступні заходи:
- восени не допускайте, знищуйте гризунів у власних домогосподарствах;
- забезпечте благоустрій та належну очистку територій, помешкань, що зменшить середовище перебування та розмноження гризунів;
- під час догляду за тваринами обов’язково використовуйте спецвзуття та спецодяг та ретельно мийте руки;
- своєчасно вакцинуйте тварин від лептоспірозу;
- відпочивайте та купайтесь у відведених місцях, особливо уникайте купання в стоячих, мілководних водоймах, зарослих рослинністю;
- під час відпочинку на природі, не використовуйте воду з відкритих водойм для пиття, а також миття овочів та фруктів;
- кип’ятіть воду та термічно обробляйте продукти тваринного походження;
- дотримуйтесь особистої гігієни, мийте руки перед їдою;
Будьте пильними не нехтуйте цими простими правилами. Бережіть здоров’я своє та своїх рідних!
Остання зміна сторінки: 26-09-2023 17:01