Про проблему насильства в сім’ї говорили в Мукачівській РДА

Про проблему насильства в сім’ї говорили вчора в Мукачівській РДА

Під головуванням заступника голови Мукачівської райдержадміністрації Олександра Богіва було проведено чергове засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Відповідно до порядку денного учасниками засідання було обговорено питання реалізації державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, здійснення соціальної  та профілактичної роботи з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах та знаходяться під соціальним супроводом, а також, питання посилення співпраці та взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

За інформацією управління соціального захисту населення та правоохоронних органів з початку року в районі зареєстровано 93  звернення громадян щодо  вчинення насильства в сім’ї, що на 330% перевищує кількість звернень за аналогічний період минулого року.

За словами начальника відділу  у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення РДА Віри Сватанової, всі випадки сімейного насильства носять психологічний характер. Із загальної кількості звернень тільки 2 стосувалися неповнолітніх осіб. А 99% випадків насильства були скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння,  в тому числі внаслідок сп’яніння обидвох учасників – заявника та правопорушника – 28 випадків.  Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 37 сімей виховує 74 неповнолітніх дітей. 

У ході засідання, було порушено питання відповідності покарання, яке виносить суд, до рівня самого злочину. Так, Віра Василівна повідомила, що дуже рідко правопорушнику виносять адміністративне стягнення у вигляді позбавлення волі на 15 діб, а обходяться лише громадськими роботами. «Я вважаю, що, у деяких випадках, наприклад, якщо на людину скаржаться неодноразово, покарання у вигляді громадських робіт не є ефективним, і потрібно застосовувати більш жорсткі методи», - зауважила пані Віра. На це, заступник голови райдержадміністрації Олександр Богів запропонував на наступне засідання Координаційної ради запросити представника із прокуратури.

За  підсумками обговорення та аналізу піднятих проблемних питань, Координаційною радою було окреслено ряд рекомендацій, які направлено до відому та відповідного реагування органам місцевого самоврядування та структурним підрозділам райдержадміністрації.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18