Про стан водних об’єктів на території району поговорили в Мукачівській РДА

 

Неприємно згадувати, але 2017 ріку почався для Мукачівського району з неабиякого випробування. Мова йде про надзвичайну ситуацію природного походження – паводок та льодохід, від якого постраждали населені пункти Кольчинської селищної ради на початку лютого 2017 року. Таке масштабне та рідкісне для нашого краю явище принесло чимало шкоди мешканцям району, у яких було підтоплено будинки, автомобілі та сільгоспугіддя. Та спільними зусиллями районної влади, представників водного господарства, надзвичайників та військових, у найкоротші строки вдалося втихомирити природну стихію та мінімалізувати її наслідки.

Тому, з девізом: «Попереджений – означає озброєний», задля недопущення подібної ситуації під час зимового періоду 2018 року, перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич і провів цими днями організаційну нараду з питань моніторингу стану водозахисних споруд району, а саме, ситуацію в смт. Кольчино.

На нараді були присутні директор МКПП «Мукачівводоканал» Ігор Федорняк, начальник Мукачівського міськрайонного управління водного господарства Михайло Микуланинець, головний інженер ММУВГ Любомир Кунець, начальник відділу комплексного проектування БУВР Тиса Ольга Сорока, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури райдержадміністрації Іван Лендєл та землеупорядник  селища Кольчино Павло Порохнавець.

Розмова цього дня стосувалася недопущення подібної надзвичайної ситуації з льодоходом, яка спостерігалася в селищі на початку року, та вирішення тієї проблеми, яка стала однією з причин льодового затору – розміщення на річці водозабірної дамби, адже, за словами першого заступника голови РДА Андрія Данканича, який був безпосереднім свідком та учасником тих подій, саме дамба утруднювала рух криги і тим самим спричинила підтоплення житлових будинків. Тому, Андрій Андрійович підняв питання реконструкції чи навіть ліквідації даної дамби.

Проте, за словами спеціалістів водного господарства, ситуацію потрібно розглядати в комплексі, адже, вище згаданий водний об’єкт не є основною причиною минулого стихійного лиха. На думку фахівців, важливішим фактором утворення льодового затору було надмірне захаращення річки сміттям та деревами за кількасот метрів від самої водозабірної споруди.

Також, як наголосив директор МКПП «Мукачівводоканал» Ігор Федорняк, руйнування дамби є неможливим, оскільки вона забезпечує водою один з мікрорайонів міста Мукачево – Росвигово.

Так, на порядку денному виникло кілька питань: залучити вузькопрофільних спеціалістів для детального ознайомлення з ситуацією та розробки декількох варіантів виходу із ситуації, що склалася; визначитися, хто буде замовником даного виду робіт і оплатить послуги спеціалістів.

Оскільки, вище згадана водозабірна споруда знаходиться на території Кольчинської селищної ради, а користувачем її є «Мукачівводоканал», то було запропоновано розглянути можливість спільного фінансування всіх необхідних у майбутньому видів робіт за рахунок селищного та міського бюджетів.

У підсумку, за ініціативи першого заступника голови Мукачівської РДА Андрія Данканича було створено спеціальну робочу групу, яка у подальшому і буде займатися вирішенням поставлених питань. А задля кращого ознайомлення із ситуацією, перше засідання даної робочої групи було заплановано провести 4 січня 2018 року безпосередньо на місці події, з одночасним обстеженням стану водних об’єктів на території Кольчинської селищної ради.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14