Про запобігання насильства у сім’ї говорили в Мукачівській РДА

Координаційна рада з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми провела своє засіданні у Мукачівській РДА. Головував на засіданні в.о. голови Мукачівської РДА Андрій Данканич.

Секретар Координаційної ради начальник відділу у справах сім’ї та дітей УПСЗН Віра Сватанова ознайомила присутніх з статистикою та аналізом звернень мешканців району у випадках насильства в сім’ї.

Відтак, з початку року зареєстровано 73  звернення щодо  вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до аналогічного періоду минулого року спостерігається зменшення  на 22%( за І квартал минулого року - 93 звернення). Всі випадки сімейного насильства носять психологічний характер, із загальної кількості звернень,    по відношенні до неповнолітніх осіб звернень не зафіксовано(за І квартал минулого року 2 звернення).    Всі звернення за І квартал вчинені в стані алкогольного сп’яніння,   в тому числі внаслідок сп’яніння обидвох учасників – заявника та правопорушника – 5 випадків.  Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 38 сімей виховує 80 неповнолітніх дітей. 

Із 73 звернень, 63 звернення, правоохоронними органами поінформовано управління соціального захисту   з порушенням терміну.    По всіх  випадках проведено з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, за наслідками чого, близько 40% потерпілих внаслідок насильства, звернулися із заявою внаслідок алкогольного сп’яніння правопорушника, однак сім’ї характеризуються позитивно, ці випадки носять винятковий характер. 

загальної кількості звернень протягом поточного року:

-          від жінок поступило 64 заяви         

-          від чоловіків 9 заяв

В розрізі сільських(селищних) рад найбільше заяв, щодо вчинення насильства зафіксовано в :

 - Чинадіївській селищній раді - 8 випадків;

-   В. Лучківська – 5 випадків

-   В. Коропецька – 5 випадків

- Ракошинська сільська рада –  5 випадків; 

  - Кольчинська селищна рада –   6 випадків;

По одному випадку сімейного насильства зафіксовано у 8-ми сільських радах. Відсутні випадки насильства у 13 сільських радах: Бабичівська, Жуківська,  Копиновецька, Н. Коропецька, Пістрялівська, Пузняковецька, Павшинська,    Серненська, Станівська,  Форношська, Чомонинська, Шенборнська, Яблунівська. 

З початку року проведено 4 виїзди мобільної групи з оперативного реагування на вирішення проблемних питань на території сільських рад: В. Визницька, Лавківська, В. Лучківська, Чомонинська. За наслідками роботи групи рекомендовано виконкомам сільських(селищних) рад вирішити   питання доцільності перебування 5 дітей у 2 сім’ях.

На координаційній раді заслухано звіт Мукачівського центру соціальних служб та   дільничного офіцера поліції щодо проведеної роботи із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах та заходи щодо попередження насильства в сім’ї.

Обговорено питання проведеної роботи навчальними закладами серед неповнолітніх з попередження насильства, асоціальної поведінки, попередження торгівлі людьми, шкідливих звичок; із залученням структурних підрозділів райдержадміністрації. 

Олександр Немйо – начальник УПСЗН наголосив та посиленні співпраці Координаційної ради з органами місцевого самоврядування, напрацюванні ефективної моделі взаємодії з Національною поліцією, представниками освітніх та медичних закладів у населених пунктах, де живуть родини, що потребують соціального супроводу.

Андрій Данканич – в.о. голови Мукачівської РДА наголосив, що Координаційна рада, яка складається з представників відповідних державних служб та структурних підрозділів РДА повинна задіяти всі можливості цих органів заради допомоги родинам, особливо жінкам, які опинилися у скрутному становищі, страждають від сімейного насилля.

За наслідками засідання та обговорених питань, намічено план роботи координаційної ради на 2018 рік, та за наслідками рішення ради дано ряд рекомендацій та доручень структурним підрозділам, направлених на посилення роботи щодо попередження фактів насильства в сім’ї, покращення співпраці відповідальних підрозділів, продовження роботи з неповнолітніми з метою профілактики асоціальної поведінки.

Підводячи підсумки засідання Координаційної ради Андрій Андрійович доручив:

- підготувати графік виїздів мобільної групи з оперативного реагування на вирішення проблемних питань сімей району в розрізі сільських(селищних) рад з метою проведення профілактичних заходів з попередження сімейного насильства;

- взяти на особливий постійний контроль сім’ю з 3-ма малолітніми дітьми с. Макарьова, з метою надання шансу дітям виховуватися матір’ю.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14