Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту посівів озимого ріпаку в господарствах Мукачівського району в осінній період 2019 року

посівах озимого ріпаку, який висівається раніше, ніж озимі зернові культури, у осінній період необхідно проводити боротьбу з бур’янами. При цьому можна застосовувати ґрунтові досходові гербіциди на основі діючих речовин: метазахлор, кломазон, кломазон+метазахлор, S-метолахлор; після сходові гербіциди на основі: метазахлор+квінмерак, клопіралід, хізалофоп-П-тефурил, етаметсульфурон-метил, диметенамід-П+квінмерак, інші дозволені.

 Восени сходи озимого ріпаку за умов теплої погоди можуть пошкоджувати хрестоцвіті блішки, ріпаковий пильщик, гусениці біланів, капустяна попелиця, капустяна совка, ґрунтові шкідники. Тепла  з частими дощами погода за довготривалої осінньої вегетації сприятиме ураженню рослин, розвитку й розповсюдженню гнилей, пероноспорозу, альтернаріозу.

При виявленні 3-5 екз./кв.м блішок за температури більше 15˚С рослини захищають інсектицидами на основі: тіаклоприду, імідаклоприд+бета-цифлутрину, есфенвалерату, ацетаміприду, альфа-циперметрину, фенітротіону, інших дозволених.

Під час утворення розетки від пильщика (3екз/кв.м), біланів, совки (2екз./кв.м) посіви захищають препаратами з діючими речовинами: дельтаметрин, фозалон, хлорпірифос+циперметрин, інші дозволені.

У фазі 4-5 листків проти хвороб (альтернаріоз, фомоз і ін.) за наявності інфекції та для стримування росту листя посіви обприскують фунгіцидами на основі: тебуконазолу, пропіконазолу. Ці препарати крім того підвищують стійкість рослин до екстремальних погодних умов. Для запобігання переростання та покращення перезимівлі у фазу 5-6 листків посіви обробляють  препаратами з діючими речовинами: метконазол, тебуконазол.

 Посіви озимого ріпаку можуть пошкоджувати також мишоподібні гризуни, при наявності 3-5 колоній яких ріпак захищають тими ж родентицидами, що й озимі зернові культури.

Остання зміна сторінки: 13-09-2019 10:12