У конкурсі взяли участь екскурсоводи шкільних музеїв Бобовищенської, Зняцівської, Кальницької, Лохівської, Макарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Брестівської, Руськівської ЗОШ І-ІІ ступенів, які за допомогою мультимедійної екскурсії по своєму музею, продемонстрували власну фахову компетентність у всіх її складових, починаючи від вільного володіння матеріалом, емоційної комунікативності, мовної культури. В актовому залі Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів в цей день співало історичне минуле нашого краю свою дивовижну симфонію. Глядачі відчули в ній мінорні ноти суму і жалю за полеглими воїнами, крещендо подвигів і звершень наших земляків, народну пісню і тиху мамину колискову над колисочкою, яку нині дбайливо зберігають у шкільному музеї.
Екскурсії до історико-краєзнавчого музею Лохівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, представлені на конкурсі Вікторією Бігунець та Іриною Глаголою, були надзвичайно змістовні, вони насичені історичними фактами і подіями, документами і експонатами, фото і відео матеріалами. Глядачам було репрезентовано ті найцінніші скарби, які учні Лохівської школи на чолі зі своїм керівником відшукали і дбайливо зберігають у шкільному музеї. Широка обізнаність екскурсоводів, володіння великим масивом історично-краєзнавчого матеріалу дивують, а наполегливість і відданість цих учнів своїй справі зворушують. У розповідях Вікторії та Ірини шкільний музей оживає, наче незвичайне дерево, яке своїм корінням сягає сивої давнини, живиться її життєдайною силою і, зігріте сонцем сучасності, простягає свої гілки у майбутнє.
Не могла не схвилювати присутніх чудова екскурсія до історико-краєзнавчого музею Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, адже екскурсоводи Юлія Козак і Мирослава Бабіля під час презентації змогли передати всю любов до рідного села, повагу до його історичного минулого. У дитячих вустах, здавалося б сухі історичні дати і події, оживали і хвилювали серця присутніх. За кожною знахідкою – історичним документом, предметом побуту, знаряддям праці чи твором декоративно-прикладного мистецтва – крилася цікава оповідь, яка переносила слухачів із сьогодення у далеке минуле.
«Шукаємо, досліджуємо, вчимося…» - такими словами розпочали свій виступ екскурсоводи етнографічного музею Макарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Екскурсія була спланована так майстерно, що показувала увесь шлях рушника: від рослини – до нитки, від нитки – до полотна, від полотна – до шедевра народної творчості. Виступи інших екскурсоводів шкільних музеїв були не менш переконливі та хвилюючі. Порадували своїми виступами учасники шкільних музеїв Зняцівської і Кальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Брестівської і Руськівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Жоден виступ не залишився непоміченим, робота всіх восьми музеїв була відзначена, бо стремління дітей знати свою історію, берегти її для майбутнього заслуговує і поваги, і похвали. Варто зауважити, що робота шкільних музеїв має чітко спланований системний характер, керівники музеїв дотримуються відповідних вимог, а всі експонати марковані і їхній облік здійснюється в інвентарній книзі.
В обласному етапі конкурсу візьмуть участь екскурсоводи історико-краєзнавчих музеїв Лохівської та Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Науково-дослідницька, пошукова робота вчителів та учнів шкіл Мукачівщини стала тією життєдайною силою, яка дає можливість музеям приносити щедрі плоди, що збагатять сучасних і майбутніх школярів.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19