
Проблема безгромадянства – одна із гострих проблем, що негативно впливає як на саму особу, яка є незахищеною з боку держави, так і на державу. В Мукачівському районі така проблема актуальна, насамперед, серед ромського населення. Влада району постійно тримає на контролі ситуацію з документування громадян ромської національності краю. От і сьогодні, 18 лютого, заступник голови Мукачівської РДА Ольга Бриль разом з в.о. начальника управління соціального захисту населення Мукачівської РДА Мирославою Маринець, та головою Великолучківської об’єднаної територіальної громади Василем Коштурою здійснила виїзну нараду на місця для того, щоб особисто поспілкуватися з населенням, і з перших вуст почути про найважливіші їх проблеми.
На зустрічі були присутні також і голови старостинських округів даної ТГ, секретарі сільських рад, уповноважені особи на яких покладено обов’язки соціального захисту населення та голови конкретних ромських поселень. Також, для надання фахових консультацій, було запрошено представників Мукачівського районного сектору головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області.
«Документування людини – дуже важлива справа для кожного особисто, адже забезпечує державний захист, право отримати соціальні виплати. Проте, серед осіб ромської національності Мукачівського району такого розуміння, на жаль, немає. Натомість, зараз ми маємо велику кількість неточностей, невідповідностей даних в наявних документах, свідоцтвах про народження. Але набагато критичнішою є проблема повної відсутності документів серед ромської громади. Щоб хоч якось покращити ситуацію, ми і зібралися сьогодні тут» - наголосила Ольга Бриль, заступник голови Мукачівської РДА.
Цього дня, розмова стосувалася, переважно, оформлення документів на землю та приватизацію житла.
Так, в. о. начальника УСЗН Мукачівської райдержадміністрації Мирослава Маринець поінформувала представників ромської громади про те, що з 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами для оформлення будь якого виду соціальних допомог приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи. «Справа в тому, що за програмою «Соціальна громада», яка запрацює з 1 березня, обов’язковим для заповнення є поле, де вказується юридична адреса заявника. Тобто, якщо в особи нема адреси реєстрації система не дозволить оформити той чи інший вид допомоги, а це означає, що є велика ймовірність, що багато осіб з числа ромської громади залишаться без соціальних виплат» - наголосила Мирослава Василівна.
Свою думку щодо запобігання такого явища, як безгромадянство, висловили й керівники органів місцевого самоврядування, які беруть безпосередню участь у вирішення проблемних питань соціальної сфери.
У підсумку, заступник голови Мукачівської РДА Ольга Бриль вирішила зібрати керівників ромських громад Мукачівщини, представників територіальних громад та відповідальних осіб соцзахисту на повторну нараду з питань документування.
Загальна ж рекомендація для учасників зібрання полягала у проведенні, спільними зусиллями, широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед ромського населення усіх переваг документування.
Остання зміна сторінки: 18-02-2021 15:46