Самобутня культура Міжгірщини: фестиваль «Проводи отар на полонину»

Вівчарство та пов’язані з ним народні промисли завжди грали визначальну роль у житті гірських районів Закарпаття. Для Міжгірщини вівці є основою будь-якого господарства, символом добробуту у кожній хаті. Традиційне поєднання господарських традицій та елементів самобутньої культури сформувало появу щорічних фестивалів, як от «Проводи отар на полонину».  Свято відбулося в урочищі Кам’янка Міжгірського району та зібрало багато шанувальників закарпатського колориту.

Захід відкрив голова Закарпатської ОДА ГеннадійМоскаль, який зазначив, що фестиваль відродився після дворічної перерви, що є важливим культурним фактором для регіону. Традиційно, Геннадій Москаль відзначив кращих вівчарів та запалив символічну вівчарську ватру, полум’я якої приносить удачу вівчарям. Адже випасатимуть отари протягом літа – до вересня. Якщо вовну отримали ще в травні, то овечий сир – виготовлятимуть протягом усього сезону.

Розпочали виготовлення бринзи та вурди і під час самого фестивалю. «Біле золото Карпат», як ще називають продукти з овечого молока, спробував виготовити власноруч і голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який також відвідав фестиваль.

 

«Фестиваль – це завжди широка презентація району, - зазначає Сергій Гайдай, - у даному випадку потужній культурний захід об’єднав у собі побут та духовні цінності Міжгірщини. Саме на фестивалі покладена місія збереження самобутніх традицій та народних промислів, тому кожен район має використовувати можливість, щоб презентувати свою автентичність». 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15