
Протягом 18-24 жовтня керівники Мукачівського району провели зустрічі з мешканцями Свалявської, Нижньоворітської, Жденіївської, Кольчинської, Верхньокоропецької, Горондівської та Великолучківської громад району, де обговорили основні проблемні питання вакцинації населення проти COVID-19.
Зокрема, перший заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Святослав Туз зазначив, що якщо ситуація не покращиться, то у разі введення в області «червоного» рівня епіднебезпеки суттєві обмеження почнуть діяти для великої кількості населення.
Адже враховуючи кількість нових хворих на коронавірус та важкий перебіг хвороби у багатьох, область все ближче до «червоного» рівня епіднебезпеки.
Нагадаємо, що запровадження «червоного» рівня епіднебезпеки означає посилення карантинних обмежень на території області. Але обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів (користувачів) та співробітників (організаторів) буде наявний COVID-сертифікат.
Окрім цього, з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебпезпеки. Стосуються вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Так, аби скористатись транспортом, необхідно бути або вакцинованим, або мати ПЛР-тест, котрий дійсний 72 години.
«Фактично всі обмеження стосуються невакцинованих осіб. Як відомо, з 21 жовтня почали діяти обмеження щодо пересування транспортом. Необхідна буде довідка про вакцинацію, або кожних 72 години ПЛР-тест за власний рахунок, або довідка про те, що перехворіла людина упродовж останніх трьох місяців. Тому для того, щоби контролювати дотримання карантинних обмежень через погіршення епідемічної ситуації, в Україні будуть працювати мобільні бригади. Це Національна поліція і Держпродспоживслужба, а також моніторингові візити можуть здійснювати представники центру контролю та профілактики хвороб МОЗу. Відповідно Держпродспоживслужба має повноваження для того, щоб застосовувати адміністративні заходи впливу до порушників, а національна поліція має право застосовувати і кримінальну відповідальність у разі необхідності. Для прикладу, за фактом підробки медичної документації або сертифікатів про вакцинацію», - поінформував Святослав Туз.
Тож найвідчутнішими карантинні обмеження стануть для невакцинованих жителів.
«Як бачимо, сьогодні вакцинація – це вже свобода. Це означає – працювати і жити без карантинних обмежень. І найголовніше – це ефективно та безпечно», - зазначив перший заступник очільника Мукачівського району.
Остання зміна сторінки: 24-10-2021 11:09