
В Мукачівській районній державній адміністрації – районній військовій адміністрації сьогодні відбулась нарада за участі голів територіальних громад Мукачівщини та представників РТЦК та СП Мукачівського району, під головуванням - Сергія Володимировича Гайдая - начальника районної військової адміністрації та Андрія Остаповича Олещука - т.в.о. начальника Мукачівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Розглянуті наступні питання порядку денного:
1. Про стан проведення мобілізації.
2. Про співфінансування з бюджетів територіальних громад заходів щодо:
надання компенсацій за придбані суб'єктами господарювання альтернативних джерел енергії, відповідно до регіональної Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області на 2025–2027 роки;
встановлення вузлів відеоспостереження в рамках Програми розбудови інформаційно-аналітичної системи «Ситуаційний центр «Безпекове Закарпаття» на 2022 – 2026роки;
перевезення громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, до місць проходження військової служби в рамках Програми організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення Закарпатської області на 2021-2025 роки.
3. Про ефективне використання коштів місцевих бюджетів на інвестиційні проєкти.
4. Про аналіз діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Комунального закладу «Ветеранський простір «ВДОМА»» Закарпатської обласної ради, а також щодо угоди про співробітництво з надання адміністративних послуг з питань ветеранської політики.
У ході обговорення питань мобілізації людських та транспортних ресурсів було проаналізовано виконання планових завдань з призову. Особлива увага приділялася:
роботі з оповіщення військовозобов’язаних та резервістів щодо прибуття на збірні пункти;
чіткій взаємодії між усіма відповідальними структурами;
реалізації програми рекрутингової добровільної мобілізації;
удосконаленню систем підтримки, відновлення та реабілітації військовослужбовців після служби.
Учасники наради наголосили: першочерговим завданням є забезпечення належного виконання мобілізаційних заходів шляхом тісної взаємодії органів військового управління, державної влади та правоохоронних органів.
Окрему увагу приділили питанням ветеранської політики. Один із ключових моментів – необхідність прямого діалогу з цільовою аудиторією: ветеранами та їхніми родинами, адже потреби в кожній громаді є різними. Саме громади зустрічають тих, хто повертається після служби, поранення або демобілізації. Місцева влада — перша ‘точка дотику’ з мирним життям, до якого повертаються ветерани.
Щоб полегшити повернення додому та зробити адаптацію можливою, територіальні громади активно розвивають ветеранську інфраструктуру, створюють спеціальні простори, залучають грантові та інші ресурси.
На сьогодні в громадах Мукачівщини вже працюють фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, які допомагають повернутися до повноцінного цивільного життя:
– консультують щодо послуг, статусів, пільг і можливостей проходження реабілітації;
– надають підтримку родинам військовослужбовців і сім’ям загиблих Захисників та Захисниць України.
Остання зміна сторінки: 16-05-2025 16:00