В заходах прийняли участь громадяни з обмеженими фізичними можливостями, представники УПФ в Мукачевому та Мукачівському районі; управління праці та СЗН Мукачівської РДА; міськрайонної МСЕК та 7-ми підприємств та установ району.
Відкриваючи ярмарок вакансій директор центру зайнятості Іван Попович наголосив, що держава, а зокрема і державна служба зайнятості постійно турбується про соціальний захист громадян з обмеженими фізичними можливостями їх реабілітацію та трудову зайнятість. Розв’язуючи проблеми людей з особливими потребами, районна служба зайнятості спрямовує свою діяльність на розширення форм та підвищення якості соціальних послуг для цієї категорії громадян.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Кополовець яка презентувала спектр соціальних послуг служби зайнятості, які надаються особам з інвалідністю з метою вирішення питання їх трудової зайнятості. Ознайомила присутніх із станом працевлаштування даної категорії осіб та з нормативом для підприємств, установ і організацій щодо забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих.
Представники роботодавців презентували свої підприємства, інформували присутніх про наявні вакантні робочі місця, де може використовуватися праця осіб з обмеженими фізичними можливостями. Серед них ринкоутворюючі підприємства: ІП «Петро Карбо Хем-Мукачево»; ТОВ ВТП Гофротара Закарпаття»; ТОВ «ЮАОЗ Щит»; ПАТ «Мукачівський з-д Точприлад» Пропозиції роботодавців були різноманітними і привертали увагу інвалідів. Так, двоє інвалідів зацікавились пропозицією заводу «Точприлад».
Заступник начальника Управління Пенсійного фонду в Мукачевому та Мукачівському районі Наталія Чучка проінформувала присутніх стосовно розміру пенсій, порядку перерахунків для працюючих інвалідів тощо.
Представник Управління праці та СЗН – начальник відділу пільг та компенсаційних виплат Мар’яна Темете розповіла про можливість профнавчання у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів та інших спеціальних закладах, санаторного лікування та надання реалібітаційних засобів для інвалідів.
Про важливість дотримання рекомендацій, зазначених в індивідуальній програмі реабілітації та про обов’язковість медичного заключення при працевлаштуванні на роботу осіб з інвалідністю наголосив член міськрайонної МСЕК Анатолій Чекан.
Життя в сучасному суспільстві потребує від людини певних знань, навичок та вмінь, особливо при вирішенні питання працевлаштування та зайнятості. Для людей з інвалідністю це питання стоїть набагато гостріше, але їм так само гарантовано право на працю як і людям, що не мають інвалідності. Спеціалісти центру зайнятості прагнуть, щоб кожна людина з інвалідністю не залишилася наодинці з особистою проблемою, адже служба зайнятості надає допомогу та підтримку всім, хто потребує вирішення питання працевлаштування.
В результаті обговорення наболілих питань щодо сприяння зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасниками круглого столу напрацьовані пропозиції щодо тісної співпраці центру зайнятості з соціальними партнерами, органами місцевої влади та роботодавцями, розроблені спільні рекомендації, які сприятимуть послідовній та систематичній роботі в напрямку соціального захисту осіб з особливими потребами.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19