Сприяємо поінформованості роботодавців!

Сприяємо поінформованості роботодавців!

 

Із січня минулого року для роботодавців передбачена нова послуга – компенсація витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Компенсація єдиного соціального внеску – альтернатива дотації роботодавцям при працевлаштуванні безробітних. На сьогодні діє Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб на нові робочі місця, яким надано статус безробітного. Заощадити власні кошти мають право підприємства, які відповідають нескладним вимогам і готові поповнити свій штат безробітними. Зокрема, на державну підтримку можуть сподіватися фірми та компанії, що на новостворені робочі місця працевлаштовують сиріт або дітей, позбавлених батьківської опіки, звільнених з місць позбавлення волі, молодь, що закінчила (припинила) навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах або звільнилася зі строкової чи альтернативної служби і вперше приймається на роботу, осіб передпенсійного віку, інвалідів, батьків з малолітніми дітьми.

Отримати компенсацію також можуть суб’єкти малого підприємництва, що провадять діяльність у пріоритетних видах економіки, створюють додаткові місця праці й приймають на них безробітних. Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків, визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

З 26 вересня 2014 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. №437 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347» згідно з якою розширено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності, які дають право на отримання компенсації підприємцям при створенні нових робочих місць (додано 19 можливих видів діяльності) та уточнено умови створення роботодавцем нового робочого місця.

Торік завдяки реалізації компенсаційного механізму 7 клієнтів центру зайнятості змінили статус безробітного на зайнятих трудовою діяльністю. Цього ж року 28 осіб за сприяння служби зайнятості були працевлаштовані. В переліку роботодавців, які створили нові робочі місця для безробітних, переважають ті, що відносяться до пріоритетних видів економічної діяльності.

Повернення роботодавцям коштів зі сплати єдиного соціального внеску не тільки заохочує суб’єктів господарювання створювати нові робочі місця, а й працювати у правовому полі, офіційно приймати працівників на роботу, вчасно й легально виплачувати їм заробіток, забезпечувати соціальним пакетом. На користь компенсаційна програма і безробітним. Адже завдяки їй вони швидше повертаються до продуктивної зайнятості.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19