Свято, якого немає у календарі: Пістрялівській ЗОШ – 50!

Батькам – шану і любов,

Учителям – повагу й розуміння,

Школі – життя!

Пів століття – саме такий часовий відрізок функціонує осередок освіти й науки села Пістрялова – Пістрялівська ЗОШ І-ІІ ст..

П’ятдесятилітній ювілей школи відсвяткували в урочистій обстановці сьогодні, 19 листопада.

Привітати педагогічний колектив, ветеранів освіти, учнів, батьків прийшли багато поважних гостей, серед яких: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, голова Мукачівської районної ради Іван Михайло, голова села Іван Бисага, депутати районної ради, начальник відділу освіти управління освіти. Молоді й спорту Микола Ващенок, голова профспілки працівників освіти Мукачівського району Юрій Федорчук, директори шкіл з інших населених пунктів.

Гостей зустріла невелика, але затишна зала, вміло прикрашена руками педагога-організатора школи та учнів.

Відкриваючи свято в.о. директора школи Ганна Диганич зазначила, що, готуючи промову, думала над тим, які ж саме слова повинні бути, аби розкрити всю значимість такої події.

«Я вирішила розповісти про школу, її народження та історію, - сказала Ганна Іванівна.

Історичний екскурс про життя школи, від самого початку до сучасних днів Ганни Диганич супроводжувався візуальною презентацією.

Саме в листопадові дня далекого 1957 року було введено в експлуатацію корпус восьмирічної школи. Як свідчать записи в книгах сільради, приміщення будували всім селом. Відтак, кожна родина, незалежно від того, чи є в ніш школярі, повинна була провести на будівництві 10 робочих днів.

На сьогодні, освітній заклад має ще один, вже сучасний корпус, але душа школи живе у старому, який і приймав сьогодні гостей.

У Пістрялівській ЗОШ навчаються 97 учнів, школа гордиться своїми здобутками, успіхами учнів на всеукраїнських олімпіадах з різних предметів.

Школа – єдина, дружня сім”я, – зазначає Ганна Диганич, адже діти не тільки вчаться, а й організовують цікаве дозвілля, займаючись зі своїми вчителями на уроках естетичного виховання. У школі функціонує майстерня, театрально-мистецький простір «Юний аматор», яким керує Надія Нагорнюк.

Особливим є свято осені, під час якого діти продають власноруч виготовлені смаколики, випічку, а виручені кошти передають для потреб Притулку Червоного хреста. Відтак, у цьому році школа зібрала 2021 гривню та скерувала для потреб тих, хто цього найбільше потребує.

«Школа – вчителем стоїть», - цитувала великого Івана Франка Ганна Диганич, а гості свята адресували педагогам закладу багато теплих слів.

Голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай звернувся до колективу, ветеранів освіти, учнів та зазначив, що школа є сім’єю, а не просто будівлею лише тоді, коли у ній панує жага до знань, повага до вчителя та любов до учнів

”Вчителі – це другі батьки для всіх дітей, які виростають, роз’їжджаються за велінням долі, але завжди повертаються до школи, - зазначив Сергій Володимирович, - то ж бажаю, щоб ваші учні, досягнувши значних життєвих успіхів, поверталися, пам’ятали своїх наставників та корисними справами віддячили за любов, турботу та знання, що дали їм вчителі”.

Очільник Мукачівщини Сергій Гайдай спільно з головою райради Іваном Михайлом нагородили грамотами вчителів та ветеранів освіти.

Свято продовжили учні школи, які підготували чудовий концерт, що складався з хореографічних, вокальних номерів, драматичних постановок, декламаторського мистецтва.

До слова, сценарій свята був авторським, всі поетичні композиції, які прозвучали на концерті – авторства вчителя школи – справжньої народної поетеси Надії Нагорнюк.

Слова мали й ветерани освіти, які стояли у самих витоків створення цього осередку освіти. Зокрема, перед присутніми виступив перший директор школи Василь Турина, попередній директор школи Богдан Павлючок, та інші.

Святковий захід завершили оглядом нового корпусу та навчальних кабінетів школи, де нещодавно оновили комп’ютерний клас. Десять нових комп’ютерів з програмним забезпеченням навчальний заклад отримав в рамках всеукраїнської урядової програми, відповідно до підписаного договору Міносвіти з Китайською Народною Республікою.

В планах ще багато, що потрібно зробити, але школа з такою славною історією, закладена мешканцями Пістрялова, бути жити й надалі.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14