Соціальні виплати, їх цільове використання та проблематика, яка існує при їх оформленні у ромських поселеннях, - стали темою наради, яка відбулася у Мукачівськй РДА під керівництвом заступника голови адміністрації Олександра Богіва.
Участь у нараді взяли селищний та сільські голови, на території сільрад яких є ромські поселення. Були присутніми і самі представники ромських поселень, здебільшого - лідери громад.
Соціальний блок питань висвітлювали представники адміністрації: начальник управління соціального захисту населення Олександр Немйо, начальник служби у справах дітей Наталія Булеца, директор Мукачівського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Інна Туряниця.
У ромських поселеннях є певна кількість родин, які отримують соціальні виплати, здебільшого це виплати при народженні дитини та виплати так званих «дитячих». В зв’язку з оформленням та цільовим використанням цих коштів існує ряд проблем, якій й були обговорені під час наради.
Так, Інна Туряниця та Наталія Булеца, діючи в інтересах захисту прав дітей, акцентували на цільовому та раціональному використанні «дитячих» виплат, тобто кошти в повному обсязі повинні бути використані для потреб дитини.
«Дитина з ромської родини – це повноцінний член нашого суспільства, батьки якої повинні забезпечити їй нормальні умови життя та розвитку. Держава допомагає неповним, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, передбачаючи соціальні виплати, які повинні скеровуватися виключно на потреби дитини, - зазначила Наталія Булеца».
Інна Туряниця, опікуючись сім’ями так званої групи ризику, які потребують додаткового соціального супроводу, звернулася до представників ромських громад та голів селищних і сільських рад з проханням максимально сприяти роботі соціальних працівників, виключаючи випадки недопущення інспектування умов життя таких родин, адже мова йде про інтереси дітей.
Зазначимо, що при районній адміністрації діє спеціальна комісія по захисту прав дітей, мобільна група якої здійснює моніторингові виїзди за місцем проживання родин з групи ризику, у яких є неповнолітні діти.
Олександр Немйоакцентував присутнім на необхідності впорядкування документів у ромських поселеннях, у тому числі на право власності будинку, де проживає родина з малолітніми дітьми. Це значно полегшить оформлення документів, необхідних для здійснення соціальних виплат.
«Інколи із-за банального непорядку з документами родина не може скористатися правом на субсидію, наприклад за електроенергію, або отримати компенсацію на тверде паливо чи скраплений газ, - зазначив начальник управління соцзахисту».
Також Олександр Олександрович звернувся до селищного та сільських голів з проханням посилити інформування населення щодо тих прав на соціальні виплати та субсидування, які гарантовані державою.
Підводячи підсумки наради, заступник голови адміністрації Олександр Богів запропонував чіткий алгоритм дій щодо виправлення недоліків з питань, що були обговорені. Олександр Ярославович зазначив, що наради у такому форматі стануть періодичними та покликані, завдяки спільним зусиллям районної, місцевої влади та лідерів ромських громад, - сприяти повній інтеграції нацменшини до суспільства, у якому вони живуть.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15