Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує, що за даними прогнозу фітосанітарного стану агроценозів Закарпатської області та рекомендацій щодо захисту рослин, що з настанням сприятливих умов для розвитку шкідників та хвороб багаторічних насаджень сільгоспвиробникам потрібно звернути увагу на захист.
Основні шкідники плодових дерев:
Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників у зерняткових садах. В умовах нашого району яблунева плодожерка, як правило, розвивається, у двох поколіннях (може спостерігатися незначний розвиток третього покоління).
Сливова плодожерка – в умовах району розвивається в двох поколіннях. Більш шкодочинними є, в основному, друге покоління (червень).
Сисні шкідники – попелиця, кліщі, листоблішки, щитівки, несправжньощитівки – широко поширені в районі.
В районі поширені червоний плодовий кліщ, бурий плодовий кліщ, плодовий кліщ, звичайний павутинний, які розповсюджені і шкодять в усіх насадженнях.
Враховуючи високий потенціал розвитку шкідників, під час вегетації необхідно проводити систематичні обробітки інсектицидами та акарицидами.
Хвороби:
Парша яблуні, борошниста роса, плодова гниль зерняткових (моніліоз), клястеспоріоз, комікоз вишні та черешні, кучерявість листків персика.
Рекомендовані хімічні засоби:
Бі-58 Новий к.е., 0,8-2 л/га, демітан, к.с., 0,6 л/га, ніссорал, З.П., 0,3-0,6 кг/га, конфідор Максі, в.р.к., 0,07 кг/га, золон 2,5-3 л/га, інсегар, екор, імпакт, хорус 75 % в.ч., 0,25-0,36 кг/га, хлор окис ліді, топсин М з.п., 1 кг/га, та інші дозволені препарати захисту рослин.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19