Бої за Дебальцеве - одна з ключових подій в протистоянні на сході України. У ньому взяли участь тисячі бійців, сотні одиниць техніки й артилерії по обидва боки. Гостра фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року.
Керівники Мукачівського району віддали шану полеглим Героям Дебальцево, які заплатили найвищу ціну за мир і майбутнє нашої держави. Посадовці взяли участь в мітингу-реквієму, який відбувся на Алеї Слави, що на території центрального кладовища в місті Мукачево по вулиці Томаша Масарика.
"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять воїнів, які брали участь у складній операції у м. Дебальцеве. Це був нерівний бой з загарбниками, для цього вже достатньо доказової бази. Українські воїни протистояли ворогу до кінця, не жаліючи сил, здоров’я та життя. Українські захисники зірвали плани ворога оточити та знищити найбільш боєздатні сили української армії, розділити підконтрольні Україні частини Донецької та Луганської областей. Ми пам’ятаємо та вшановуємо загиблих воїнів, а також пишаємося нашими захисниками, які вижили, змогли вчасно підставити плече, проявити мужність та не дали жодного шансу ворогу. Це одна з найжорстокіших та складних операцій під час проведення АТО. Під час Дебальцевської операції українські воїни доказали, що вони готові до бою та вміють захищати свою землю, − наголосив заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Олександр Крук.
Рівно 7 років тому, 18 лютого 2015 року, сили антитерористичної операції отримали наказ залишити м. Дебальцеве. Бої за місто й операція по виходу українських військових стали одними з найтрагічніших і масштабних подій за весь час війни на сході України. За весь час битви за місто з 15 січня по 18 лютого 2015 року за офіційними даними загинули 110 українських військових, 270 солдатів АТО були поранені, сім взяті в полон, 18 людей зникли безвісти.
За загиблими героями відбувся молебень. Пам’ять полеглих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Остання зміна сторінки: 18-02-2022 10:59