В Мукачівській райдержадміністрації відбулось засідання районної Координаційної ради

В Мукачівській райдержадміністрації відбулось засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

       Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Андрій Данканич провів засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У порядку денному розглянуто питання:

1. Моніторинг  вчинення домашнього насильства в сім’ї, взаємодія суб’єктів які реалізують заходи з профілактики та попередження насилля.

2. Робота правоохоронних органів: про проведені   профілактичні заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, в т.ч. дітьми; про прийняті міри до кривдників, які скоїли домашнє насильство.

3. Про роботу Мукачівського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді  щодо надання соціальних послуг сім’ям(кількість, види, контингент);   заходи щодо попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, в т.ч. дітьми.       

4.Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми: виявлення,  ідентифікація потерпілих осіб, в т.ч. дітей, обмін інформацією, надання соціальних послуг постраждалим, проведення попереджувальних інформаційних кампаній.

5. Про стан роботи щодо належної організації проживання та виховання дітей-сиріт, дітей під опікою та піклуванням; влаштування дітей у сімейні форми виховання, усиновлення.

6. Про інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі; булінгу; порядок надання безоплатної правової допомоги та інш.

          За наслідками аналізу відмічено, що 1 півріччя поточного року  зареєстровано 110 звернень щодо  вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зменшення  на 27 %  (за 1півріччяя 2018 року-151 звернення). Всі випадки сімейного насильства носять психологічний характер, із загальної кількості звернень, 1 по відношенні до неповнолітньої особи ( с. Чинадієво – батька до сина 2007р.н.). Із загальної кількості випадків 92 випадків скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння,  в тому числі внаслідок сп’яніння обидвох учасників – заявника та правопорушника – 7 випадки. Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 55 сімей виховує 113 неповнолітніх дітей. Повторні звернення зафіксовано в селах Чопівці, Ракошині, Чинадійові, Пузняківці.

         По всіх  випадках проведено з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, за наслідками чого, близько 35% потерпілих внаслідок насильства, звернулися із заявою внаслідок алкогольного сп’яніння правопорушника, однак сім’ї характеризуються позитивно, ці випадки носять винятковий характер. 

Із загальної кількості звернень протягом поточного року:

  • від жінок поступило 93 заяви
  • від чоловіків 16 заяв
  • від неповнолітніх осіб 1 заява

В розрізі сільських (селищних) рад найбільше заяв, щодо вчинення насильства зафіксовано в:

  • Ракошинська сільська рада – 15 випадків;
  • Кольчинська селищна рада – 12 випадків;
  • Чинадіївська сільська рада – 10 випадків
  • В.Коропецька сільська рада – 6 випадків
  • Зняцівська сільська рада – 6 випадків
  • Івановецька сільська рада – 6 випадків 
  • Бабичівська сільська рада – 6 випадків

         По одному випадку сімейного насильства зафіксовано у 6-х сільських радах: Бобовищенська, Жнятинська, Завидівська, Зубівська, Лавківська, Страбичівська. Відсутні випадки насильства у  12 сільських радах: В. Визницька, Дерценська, Жуківська, Ключарківська, Лохівська, Н. Коропецька, Павшинська, Пістрялівська, Серненська, Чомонинська, Шенборнська, Яблунівська.

         Протягом поточного року члени мобільної групи провели відповідну роботу серед багатодітних, неблагополучних, малозабезпечених сімей, в тому числі ромського населення на території Чинадіївської селищної ради та Павшинської, Серненської, Івановецької, Ракошиинської сільських рад.      

На засіданні обговорено питання проведення обстеження наблагополучних сімей з дітьми з подальшим обговоренням шляхів виходу сімей з критичних ситуацій із залученням сільських (селищних) голів. 

         За наслідками проведеного засідання та обговорення поставлених питань в. о. голови райдержадміністрації дано низку доручень на вирішення проблемних питань.

Остання зміна сторінки: 10-07-2019 14:43