
З нагоди відзначення, 30 липня, Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, в Мукачівській районній державній адміністрації, за участю керівника апарату райдержадміністрації Олександра Чекана та суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в т.ч. дітьми, проведено засідання «круглого столу» на тему «Безоплатна правова допомога особам, постраждалим внаслідок торгівлі людьми».
Керівником апарату райдержадміністрації було наголошено на важливості надання безоплатної правової допомоги не тільки особам, які постраждали внаслідок торгівлі людьми, але й іншим соціально-незахищеним верствам населення, відповідно, необхідно провести широке висвітлення порядку надання цієї допомоги та довести її до відому громадськості.
Отже, головним спеціалістом відділу взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олесею Меренич надано інформацію про роботу відділу, а саме про систему надання безоплатної вторинної правової допомоги, як виду державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
На протязі 10 днів з дати звернення особи до Центру з усіма необхідними документами Центр правової допомоги повинен прийняти рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (призначити адвоката, який вестиме справу) або надати обґрунтовану відмову у наданні вторинної правової допомоги. У разі прийняття позитивного рішення Центр правової допомоги забезпечить надання такої допомоги та повідомить про це особу, яка звернулася телефоном або в інший спосіб.
За результатами розгляду документів та у разі можливого вирішення питання без звернення до суду та їх правового аналізу, працівники центру проконсультують особу, яка звернулася по допомогу та у разі потреби направить її до громадських організацій та органів місцевого самоврядування.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають:
- малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму);
- інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
- діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї;
- особи, які претендують на статус біженця (до моменту надання рішення про надання такого статусу);
- ветерани війни, учасники бойових дій, у тому числі й учасники АТО, члени сімей загиблих у воєнних діях;
- особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або є жертвами нацистських переслідувань;
- особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
- особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
- реабілітовані особи (стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією).
Безоплатна вторинна правова допомога передбачає, що роботу адвоката у справі оплачує держава.
Це означає, що для особи така правова допомога є безкоштовною. Ані адвокат, ані службові особи Центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної винагороди за виконану роботу.
Проте, важливо запам’ятати, що усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно.
Мукачівський місцевий Центр знаходитьсяза адресою: 89600, м.Мукачево, вул.Штефана Августина 25 (колишня Горького).
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19