Кожна дитина має право зростати в родині. Якщо біологічні батьки не в змозі забезпечити необхідний рівень утримання і виховання, держава забезпечує альтернативу, переважно у сприятливому сімейному середовищі.
На цьому під час наради з питань створення у Мукачівському районі патронатних сімей та відповідної роботи з ними працівників соціальної сфери наголосив заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Андрій Данканич.
Присутні обговорили утворення патронатних сімей та запровадження послуги патронату над дитиною у територіальних громадах Мукачівського району. Також не оминули забезпечення соціального супроводу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
" Ця форма соціальної послуги стане допоміжною ланкою у роботі з родинами, які опинилися в складних життєвих обставинах, бо зменшить кількість дітей, які потрапляють після вилучення до інтернатних закладів." – зазначив Андрій Данканич та підкреслив, що надзвичайно велике соціальне і моральне навантаження в умовах впровадження нової форми виховання дітей беруть на себе соціальні служби та органи опіки.
Нагадаємо, що патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Дитина може перебувати у такій сім’ї до трьох місяців, але в окремих випадках – до пів року.
Остання зміна сторінки: 02-02-2022 13:14