Відверто про головне: Сергій Гайдай – гість програми «Громадський контроль»

Про життя Мукачівського району – його проблеми та перспективи, майбутню децентралізацію, ситуацію з дорогами, фінансами, мед забезпеченням та опаленням бюджетних установ – розповів керівник Мукачівської РДА Сергій Гайдай у прямому ефірі телепрограми «Громадський контроль» на ТРК «М студіо»

На старті програми Сергій Володимирович коротко розповів про себе: дитинство та роки навчання пройшли у місті Лева, кар’єру у бізнес структурах будував вже у столиці. Тому управлінські рішення приймає з урахуванням всіх ризиків та добре вивчивши проблему. А проблем у Мукачівському районі й справді чимало. Керівнику району, який перебуває на посаді трохи більше року, вдалося систематизувати проблематику, вивчити її, відвідавши 98% відсотків населених пунктів та щодня працювати над її вирішенням.

"Коли мене запитують, що я зробив, я люблю оперувати фактами та кожне слово можу підтвердити або документом, або вже наявним результатом, який можна побачити, - каже очільник району."

Дороги

Дороги залишаються в переліку найгостріших проблем. Незважаючи на слабке фінансування, деякі проблемні ділянки вдалося відновити. Так, проведено капітальний ремонт вулиці Миру у с. В. Визниця, здійснено ямковий ремонт відрізку шляху Кольчино-Пузняківці, відновлено дороги місцевого значення, які постраждали внаслідоу ливневих дощів влітку, а також аварійний мостовий перехід через річку Синявка.

Ремонти проводилися за рахунок коштів з центрального бюджету – з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), з фонду ліквідації наслідків стихійних лих та інших.

Співфінансувли проекти місцеві ради.

Про комунікацію з мешканцями району.

"Проблему громади потрібно виносити на обговорення з громадою, - каже Сергій Гайдай. Людям потрібно роз’яснювати, чути їхню думку, яку врахувати при прийнятті рішень

Коли кажуть «риба гниє з голови», - треба добре подувати, хто ж голова? Це депутати, сільські голови? Ні – насправді голова – це народ, якому належить влада у правовій державі, який і обирає своїх представників для захисту своїх інтересів, прав та свобод."

Погляд на децентралізацію

Відповідаючи на запитання ведучої телепрограми про можливий сценарій проведення децентралізації голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай відповів:

"Я схиляюся до французької моделі адмінреформ. Бачу проведення децентралізації шляхом об’єднання всього району у одну велику громаду. Або крупні кущові об’єднання у межах Мукачівщини.

Найголовніше у проведенні адмінреформ, - це те, щоб у громадах мати державницьку позицію та розуміти, що окрім громади є ще й спільні проблеми для всіх, які доведеться вирішувати."

Про зрив опалювального сезону в освітніх закладах Мукачівщини

Цьогоріч опалювальних сезон у закладах освіти почали невчасно - із затримкою на декілька днів. Відповідно до Розпорядження голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая, тепло повинно бути у класах та групах з 10 жовтня. Газове господарство не подало блакитне паливо до труб

Проблема, відповідно якої тепло не подали вчасно, - труби, які ведуть до газорозподільного пункту на території освітніх установ.

Як зазначаю очільник району, проблема існує вже роками. Газове господарство вимагає взяття на баланс шкіл та садочків ті самі труби.

"Проблема вирішена лише частково, - каже Сергій Гайдай. – я займатимуся з нею весь час особисто. Впевнений, ми знайдемо компромісне рішення у правовому полі. Наразі проблему з опаленням знято, тепло отримали всі школи та садочки району."

Півгодинний формат, звісно, не дав можливість розповісти про все найважливіше з життя району, але підсумовуючи сказане Сергій Гайдай зазначив:

"Я вкладаю у Мукачівщину душу, так, проблем багато, більшість з них вирішую у ручному режимі, залучаючи кошти з державного бюджету, щоб уникнути розбалансування районного та місцевих."

На запитання, що б керівник району побажав мешканцям Мукачівщини, Сергій Гайдай відповів:

"Щоб мешканці району вірили в себе, у власні сили, приймали самостійні виважені рішення та були готові щось змінити на краще у громаді."

Повний запис телепрограми «Громадський контроль» - дивіться згодом.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15