Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

15 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Щогодини в Україні помирає жінка від раку грудей.

За даними Національного Інституту Раку, захворюваність на рак молочної залози в Україні складає 66,0 на 100 тис. населення, смертність – 30,4 на 100 тис. населення. Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкозахворювань.

Основними факторами ризику розвитку раку молочної залози є:

·         спадкова і сімейна схильність (наявність раку молочної залози в анамнезі у родичів першої лінії);

·         вік понад 40 років;

·         аборти;

·         використання гормональних препаратів для контрацепції, регулювання менструального циклу або при замісній гормональній терапії в менопаузі;

·         зміни в будові грудей, які лікар відносить до епітеліальної атипової гіперплазії;

·         високий рівень естрогену в крові;

·         відсутність вагітності та пологів;

·         раніше перенесений рак грудей або яєчників;

·         вагітність у віці від 30 років і старше;

·         рання менструація (до 12 років) і пізнє настання менопаузи;

·         фізичні травми молочної залози;

·         вплив випромінювання.

Основними симптомами цього онкозахворювання є:деформація молочної залози шляхом втягнення шкіри та щільного утвору всередині, деформація та виділення з соска, зморшкуватість шкіри по типу «апельсинової кірки», поява виразок.

Для того, щоб запобігти захворюванню кожній жінці слід щомісячно після менструації проводити самообстеження-огляд та пальпацію молочних залоз. При появі змін - обов’язково звернутись до лікувального закладу та спеціаліста-гінеколога, мамолога, онколога.

Попри те, що злоякісні новоутворення молочної залози належать до візуальних локалізацій, на профоглядах виявляється до 50 % хворих жінок, тому жінкам до 40 років слід проходити УЗД молочних залоз, після 40-мамографію,яка допоможе виявити пухлину, ще до появи клінічних ознак.

Вчасна діагностика захворювання допоможе зберегти здоров’я та життя.

Остання зміна сторінки: 15-10-2021 09:29