
На Мукачівщині працює урядова програма «Доступні ліки».
Мешканцірайону можуть отримати безкоштовні ліки у аптечних закладах, з якими Центром первинної медико-санітарної допомоги району заключено відповідні договори.
Як передбачено урядовою програмою «Доступні ліки», механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на:
· серцево-судинні захворювання
· діабет ІІ типу
· бронхіальнаастма
Як мешканцям Мукачівщини отримати безкоштовні ліки?
· Отриматиправильно виписаний рецепт:
1. Звернутися до Амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) або дільничної лікарні за рецептом.
2. Сімейний лікар, відповідно до рекомендацій районного спеціаліста або спеціаліста медустанови ІІІ рівня, видає пацієнту правильно виписаний рецепт.
· Звернутися за «гербовою» печаткою для рецепту до Центру первинної медико-санітарної допомоги району (далі ЦПМСД) за адресою: вул.. Штефана Августина, 21, м.Мукачево, І поверх, каб. № 113; з 9.00 по 17.00 год,обідня перерва з 12.00 – 13.00 год.
· Знайти відповіднуаптеку з переліку та отримати ліки за рецептом безкоштовно або з частковою доплатою (перелік аптечних закладів додається)
Що потрібнознати про програму «Доступні ліки»?
· Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?
1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку. Рецепт дійсний протягом місяця.
2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.
· Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?
Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки».
Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.
Дорожчийпрепарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.
· Атрибутиправильно виписаного рецепту:
Сімейний лікар має виписати пацієнту рецепт на лікарський засіб, який відповідає його стану.
Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.
Набланкурецепта повинні бути:
· Печатка лікаря, який виписав рецепт
· КутовийштампАЗПСМ або ЦПМСД
· Кругла «гербова» печатка
· Підписи лікаря та головного лікаря ЦПМСД
· Печатка прямокутна: «Вартість підлягає відшкодуванню»
Як зазначила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району Вікторія Лані, станом на 28 квітня 2017 року виписано 4193 рецептів по програмі «Доступні ліки», вже відпущено препаратів 1675 мешканцямМукачівщини.
За інформацією обласного терапевта Ольги Чемет, це – одна найбільших кількостей рецептів серед районів у Закарпатській області.
Крім того, Центром первинної медико-санітарної допомоги району ведеться щотижневий моніторинг за станом виписки та реалізації рецептів.
«Однозначно, програма «Доступні ліки» дуже потрібна пацієнтам, тому вона має право на життя, - акцентує Вікторія Юріївна, - як лікар, опираючись на статистику захворювань, рекомендувала б розширити перелік категорій захворювань, та, відповідно, перелік медпрепаратів й внести: гастроентерологічні захворювання, неврологічні захворювання».
Впровадження урядової програми «Доступні ліки» знаходиться на особистому контролі у голови Мукачівської РДА СергіяГайдая, який зауважив:
«Держава виділила кошти для реалізації програми «Доступні ліки», а наше завдання на місцях – гарантувати їх раціональне використання та забезпечити мешканців району необхідними медпрепаратами».
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18