
15 березня за участю першого заступника голови райдержадміністрації Данканича А. А. було проведено засідання районної комісії з питань координації зусиль та обміну інформацією щодо запобігання торгівлі людьми. На засідання запрошені спеціалісти відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, силових структур, правоохоронних органів, кандидатури яких затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації від 05.10.2017 № 346 «Про внесення змін до розпорядження голови айдержадміністрації від 11.03.03 №106 „Про районну постійно діючу комісію з питань координації зусиль та обміну інформацією щодо запобігання торгівлі людьми”.
На порядок денний винесено питання організації роботи в напрямі протидії торгівлі людьми в Україні та регіоні, зокрема щодо взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Мукачівському районі, відповідно до постанови КМУ від 22.08.2012р. №783.
За 2017 рік в Україні виявлено та надано допомогу 1259 особам, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 28 країнах, зокрема в Україні. Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України – 61% випадків у 2017 році. На другому місці – країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб. Із них понад 82% постраждали у Польщі, а решта 18% – в Італії, Швеції, Німеччині, Литві, Словаччині, Фінляндії, Чехії, на Кіпрі, в Австрії, Данії та Великобританії та інш. Число осіб, які постраждали від внутрішньої торгівлі людьми, зросло до 125 випадків у 2017 р., у порівнянні із 107 випадками у 2016 р., що включає також один випадок експлуатації в Автономній Республіці Крим та 25 постраждалих від трудової експлуатації на територіях Донецької та Луганської областей, непідконтрольних Уряду України. Кількість кримінальних проваджень, зареєстрованих Національною поліцією України, значно збільшилась у 2017 році – 346 проваджень у порівнянні із 116 кримінальними провадженнями у 2016 році.
Постраждалих внаслідок торгівлі людьми серед жиелів Мукачівського району не зафіксовано. Проте, необхідно активізувати зусилля, що спрямовані на попередження торгівлі людьми серед груп ризику, уразливих до нових форм експлуатації (перевезення наркотичних засобів, експлуатація ВПО та інш), посилити інформаційно-роз’язснювальну роботу серед населення, направлену на недопущення потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.
За наслідками засідання наголошено на взаємообмін інформації у випадку виявлення особи(дитини), яка потрапила у ситуацію торгівлю людьми, проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній на попередження торгівлі людьми, в т.ч. дітьми.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14