Від цього ніхто не застрахований — незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Під час воєнних конфліктів і економічної кризи, ризики постраждати від торгівлі людьми збільшуються.
Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України: наша країна перебувала на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства, лише за три роки майже 50 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, а найчастіше жертвами цього явища ставали жінки, яких відправляли за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляли у трудове рабство.
Особливо питання торгівлі людьми загострилось в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони ввели спрощені режими пропуску.
Якщо під час перебування за кордоном, або на території України щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру рекомендовано:
звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
бігти до місця загального користування – будь-якої державної/офіційної установи,
звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо, а також
- до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні;
- 527 безкоштовно з номерів life, Київстар, Beeline та MTS;
- для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до Мінсоцполітики України (044) 289-50-97;
- до Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» (03122)6-1-62-91;
- до управління С ЗН Мукачівської РДА (03131) 3-16-56.
Остання зміна сторінки: 14-10-2022 10:09