
Цими днями відбулася засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Данканича
Участь у засіданні вищевказаної комісії прийняли участь начальники управлінь та відділів та керівники структурних підрозділів.
Віра Сватанова, начальника відділу у справах сім’ та дітей УСЗН, яка довела до відому членів координаційної ради аналіз випадків домашнього насильства протягом 2018 року та проведені заходи направлені на профілактику та протидію будь-якому насильству. Зокрема відмітила, що ріст домашнього насильства в порівнянні до 2017 року склав 0,1%, а також зазначила зменшення числа скоєння насильства внаслідок сп’яніння обидвох учасників на 73 випадки. За інформацією В.Сватанової протягом 2018 року сім’ям та особам, які знаходяться в складних життєвих обставинах, було надано 7500 соціальних послуг, а саме: інформаційні, психологічні, юридичні, соціально-побутові, соціально-економічні. Також В.Сватанова надала інформацію про вжиті заходи до осіб, що скоїли домашнє насильство.
Тетяна Штобля, ДОП сектору превенції МРВ МВ головного управління Національної поліції України в Закарпатській області ознайомила присутніх з рядом заходів для запобігання насильства, а саме:
1. Сприяння покращення соціально-побутових умов, в яких опинилися сім’ї у зв’язку зі складним економічним становищем.
2. Вжиття заходів щодо надання допомоги від алкогольної залежності.
3. Вжиття заходів щодо працевлаштування осіб з малозабезпечених сімей.
4. Залучення кваліфікованих спеціалістів (психологів), до роботи як зі постраждалою стороною так і з кривдником.
Директор Мукачівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Туряниця повідомила, що протягом 2018 року сім’ям та особам, які знаходяться в складних життєвих обставинах було надано 7500 соціальних послуг, а начальник відділу у справах дітей райдержадміністрації Наталія Булеца інформувала про запроваджений щорічний контроль за проходженням медичних оглядів дітей, які знаходяться під опікою та піклуванням, дітей, які виховуються в ДБСТ та прийомних сім’ях, а також з питань проведеної профілактичної роботи з попередження насильства, протидії торгівлі дітьми.
По підсумках координаційної ради Андрій Данканич наголосив про необхідність запровадження постійного контролю за умовами проживання та виховання дітей у «сім’ях-ризику» та зобов’язав відповідні структурні підрозділи вжити всіх необхідних заходів з налагодження ефективної роботи щодо протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі,
Остання зміна сторінки: 29-01-2019 16:48